Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SanSheng tekrar oyuncu koltuğuna oturacak

SanSheng tekrar oyuncu koltuğuna oturacak

Dota 2’de profesyonel oyunculuk yapmaya ara veren ve kariyerine koçluk yaparak devam eden Wang “Sansheng” Zhaohui, eski takımı Newbee’ye oyuncu olarak geri döndü.

29 yaşındaki Çinli oyuncu Wang “Sansheng” Zhaohui, 2015 yılından itibaren kariyerinde bir dönüm noktası yaşamıştı. Oyunculuk yapmaya ara veren oyuncu koçluk kariyerine adım atmış ve günümüze dek bunu sürdürmüştür. İlk koçluk deneyimi oyuncu olarak yer aldığı Newbee olan Sansheng, 2018 Eylül’de Team Serenity’ye transfer olmuş ve takım koçu olarak 6 aylık bir süreç yaşamıştır. Newbee takımının paylaştığı bilgiye göre, SanSheng eski takımıyla tekrar oyuncu olarak anlaşmaya vardı.

 Oyuncunun, Newbee’de yer aldığı süre boyunca birçok Premier ve Major turnuvada şampiyonluk sevinci yaşamıştı. Takımdan ayrılıp Team Serenit’ye transfer olan oyuncunun ardından Newbee herhangi bir galibiyet yaşamamıştı ve bu durum düşünüldüğünde akla ilk gelen sorulardan biri “SanSheng’in dönüşü takımı olumlu yönde etkileyecek mi?” oluyor.

Eski oyuncusu ve takım koçunu, oyuncu olarak tekrar takıma dâhil eden Newbee’nin yeni kadrosu ise şu şekilde netleşti:

Xu “Moogy” Han

Song “Sccc” Chun

Wen “awen” Lipeng

Yan “Waixi” Chao

Wang “Sansheng” Zhaohui

Uzun süredir tam bir kadroyla görülemeyen ve bahsi geçen bu transfer ile kesin bir çizgiye ulaşan Newbee’nin takım koçluğunu ise Wang “Banana” Jiao’nun yapacağı açıklandı. Takımın bu değişimden nasıl etkileneceği ve nelerin değişeceğini ilerleyen günlerde hep birlikte göreceğiz.