Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mineski, Febby ve Pieliedie ile yollarını ayırdı

Mineski, Febby ve Pieliedie ile yollarını ayırdı

Bu sezon, Dota 2 Pro Circuit boyunca gerçekleşen karşılaşmalarının ardından Mineski, Güneydoğu Asya bölgesindeki en iyi organizasyonlardan biriyle daha iyi vakit geçirmelerini umarak iki oyuncusu, ‘Febby’ ve ‘Pieliedie’ ile yollarını ayırmaya karar verdi.

Takımdan ayrılan ilk isim, 26 yaşındaki destek oyuncusu Kim “Febby” Yong-min oldu. Febby, Twitter paylaşımıyla duyurduğu bu ayrılık haberinin ardından takipçilerinin oldukça dikkatini çekti. Paylaşım, mevcut takımından ayrıldığının bilgisini veren ve yeni bir takım aradığının sinyallerini verir nitelikteydi. Febby, profesyonel oyunculuk kariyerine 2012 yılında başlamıştı ve nerede devam ettireceği ise henüz netlik kazanmış durumda değil.

Takımdan ayrılan bir diğer isim ise 27 yaşındaki İsveçli destek oyuncusu olan Johan “Pieliedie” Aström oldu. Pieliedie, 2018 yılında takıma katılmıştı ve takımın kaptanlık görevini üstelenen isim olmuştu. Takım hala devam eden turnuva,  DreamLeague Sezon 11’e katılmayı başarmıştı. Ancak, takım katıldıkları Major turnuvasında oldukça zayıf bir performans sergileyip elenmelerinin ardından kadro değişimi düşünceleri ortaya çıkmaya başladı. PLD olarak da bilinen oyuncu, kariyerine başladığı 2012 yılında Febby gibi Kaipi takımında yer almıştı. Henüz, bir sonraki takımı ne olacak ve kariyerini nasıl etkileyecek bilinmiyor.

Takımdan ayrılan oyuncuların ardından Mineski’nin aktif kadrosu şu şekilde:

  • Lai “Ahjit” Jay Son
  • Kam “Moon” Boon Seng
  • Damien “kpii” Chok

Takımda var olan iki eksik oyuncunun yerini doldurmak için görüşülen herhangi bir isim olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.