Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sezonun son turnuvası EPICENTER Moscow olacak

Sezonun son turnuvası EPICENTER Moscow olacak

DPC Major 2018/2019 sezonunun son turnuvası Rusya, Moskova’da yapılacak ve böylece Dota 2 EPICENTER sezonunun kapanışı yapılmış olacak.  22 ile 30 Haziran tarihleri arasında CSKA Arena’da gerçekleşecek karşılaşmaların 1 milyon dolar ödül havuzu bulunuyor ayrıca International 2019 öncesinde 15 bin DPC puanı da diğer bir kazanım olacak. Büyük ödül havuzu ve geniş kapsamlı organizasyonu ile en çok beklenen turnuvalardan biri olan EPICENTER’da Haziran ayında CIS, Çin, Kuzey Amerika ve Avrupa bölgelerinden takımların karşılaşmalarına tanık olacağız. İkili play-off sistemiyle ilerleyecek takımlar finalde büyük ödül için mücadele edecekler.

Stockholm’s DreamLeague ve Paris’ MDL Disneyland(4-12 Mayıs)’ın ardından üçüncü Major turnuva olacak EPICENTER’a Avrupa, CIS ve Çin’den 3 takım katılacak.

EPICENTER’a katılacak takımların, bölgelere göre dağılımı aşağıdaki gibi şekillendi.

Avrupa: 3

CIS: 3

Çin: 3

Güneydoğu Asya: 2

Kuzey Amerika: 2

Güney Amerika: 2

TBA Minor Kazananı: 1

 Sezonun ilk iki Major turnuvasında Dota 2’nin zirvede görülen takımları Virtus.pro  ve Team Secret’tı. Ancak VP’nin finale asla yükselememiş ve baskınlığı Team Liquid’e kaptırmış olması CIS taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı. Rakip takımları Team Liquid’e gelince, 2016 ve 2017’de şampiyonluk kupasını kaldırmış olsa da 2018 yılında PSG.LGD büyük finalinde bu sevinci yaşayamadı.

Şu ana kadar yalnızca Team Secret ve VP, TI 9 için kilit isimler durumunda ama devam eden süreçte bu mevcut listeye yeni takımların da eklenmesi bekleniyor.