Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dota 2 Auto Chess 6 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Dota 2 Auto Chess 6 Milyon Kullanıcıyı Geçti

Dota 2 Auto Chess 6 Milyon Kullanıcıyı Geçti

 

Yaptığı modlarla oyun tarihine damga vurmuş Valve, yine bir modla ortalığı kasıp kavuruyor. Çıktığı ilk günden beri adeta fenomen haline gelen bu mod, aslında başlı başlıa bir TBS oyun olabilir. Team Fortress 2, Counter Strike, Dota 2 gibi oyunlar ilk çıktığında aslında Auto Chess gibi birer mod olarak piyasaya sürülmüştü. Bakalım Auto Chess ‘in kaderi de bu oyunlar gibi olabilecek mi?

 

Auto Chess şubat ayında 4 milyon kullanıcıya ulaşarak aslında ses getireceğinin sinyallerini vermişti. Ardından daha 11 gün geçmeden kullanıcı sayısı 5 milyona ulaştı. Ortalama olarak her gün 40.000 yeni kullanıcı kazanan oyun, Mart ayının ilk 10 gününde 6 milyon kullanıcıya ulaştı. Yeni oyuncu sayısı kazanma hızı azalsa da Mart ayının sonuna kadar 7 milyon kullanıcıyı öngören oyun, bu konu hakkında server çalışmalarına başladıklarını belirtti. Günümüze damga vuran oyunlar gibi bir mod olarak piyasaya sürülüp, oyunun önüne çıkanlar kategorisine girebilecek mi bekleyip göreceğiz.

 

Twitch Rivals turnuvasında da yer bulan Auto Chess, Artifact ‘e göre izlenmesi kolay ve anlaşılabilir olduğu için yayıncıların da göz bebeği konumunda. Ülkemizden de Uthanera ‘nın yer aldığı turnuva, 13 Mart akşamı 12:00 PM Eastern ‘de başlayacak. Dota 2 ‘nin dünya çapında olan egemenliğinin her geçen gün azalması unutturan Auto Chess, yakında espor olarak da oynanmaya başlanacak gibi gözüküyor.