Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Disneyland, Dota 2 Major’a kapılarını açıyor!

Disneyland, Dota 2 Major’a kapılarını açıyor!

Dota 2’nin Major turnuvası MDL’in Paris, Disney’s Newport Bay Club ve Disney Events Arena’da yapılacağı açıklandı. Dota 2’nin Major turnuvalarının ne kadar büyük bir ilgi çektiği düşünülürse Disneyland, Dota 2 ortaklığı büyük bir başarıya sahip olabilir.

4 Mayıs – 12 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek turnuvaya 6 bölgenin en iyi 16 takımı katılacak ve turnuvada $1.000.000 para ödülü dağıtılacak. Ortalama 7.000 kişinin önünde çarpışacak dünyanın en iyi takımları ilk defa Çin dışında düzenlenen bir MDL Major’ın parçası olacak. MDL’in Çin dışında düzenleyeceği ilk turnuva olan Paris Major 2018 – 2019 sezonunun dördüncü büyük turnuvası olacak.

Para ödülünün yanı sıra 15.000 pro seri puanının da dağıtılacağı turnuvaya katılacak 16 takım henüz belirlenmedi.


Disneyland ve Mars Medya CEO ‘su Zhang Yu yaptığı açıklamada, MDL Major turnuvasının Paris’te düzenlenmesinden dolayı çok heyecanlı ve gururlu olduklarını belirtti. Ayrıca Çin dışında düzenlenecek ilk turnuva için Disneyland’den daha güzel bir yer olamayacağını sözlerine ekledi.

Turnuvanın biletleri 12 Mart tarihinde satışa çıkacak. Ancak aldığınız turnuva biletleri ile Disneyland parklarını gezme yetkiniz bulunamayacak. Bu sebeple ekstra para harcamanız gerekecek. 

Turnuva ilgile daha detaylı bilgileri https://www.mdldisneylandparismajor.com/?fbclid=IwAR3gb-7AjHkPKlFsLoFCbl0m5fQAEi-DN4nnDMF3CBoxiAzVeYYCr5mfMDw adresinden bulabilirsiniz.