Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Smeb, KT Rolster’a döndü!

Smeb, KT Rolster’a döndü!

Geçtiğimiz mevsim herhangi bir takımla anlaşmayan Koreli üst koridor Smeb, eski takımı KT Rolster'a döndü.

Kore'nin en yetenekli üst koridorlarından biri olan Smeb, uzun süredir sahnede yer alıyor. Geçtiğimiz sezon KT Rolster ile bir türlü başarılı olmayan oyuncu takımdan ayrıldığını duyurmuştu. 2020 Bahar Mevsimi'nde herhangi bir takımla anlaşma imzalamadı ve Yaz Mevsimi için Çin'e transfer edeceği dedikoduları gündeme geldi. Covid-19 sebebiyle özellikle Çin'e giriş çıkışların zorlaştığı bu zamanlarda Smeb'in Çin'e transferi gerçekleşmedi. Deneyimli üst koridor Kore'de kalma kararı aldı ve eski takımı KT Rolster ile yeniden anlaştı.

Kariyerinin büyük bir kısmını KT'de geçiren isim bu süreçte önemli başarılar elde etti. Tabii en büyük başarısını KOO Tigers forması altında yaşadı. KOO Tigers'ın Worlds Finali'ne çıkan kadrosunda yer alan Smeb, şampiyonluk yaşayamadı ancak çok iyi performanslar sergiledi. KT Rolster formasıyla bir kez LCK kazandı ve Worlds'e gitti.

2019 sezonunda vasata yakın bir performans sergileyen KT Rolster, 2020 Bahar Mevsimi'nde yeni bir kadro kurarak daha başarılı sonuçlar aldı. Play-off'lara kalmayı başaran ekip şampiyon olamadı ancak ligin son sırasında yer almaya kıyasla gayet iyiydi. Smeb'in gelişiyle takımın performansının biraz daha artması bekleniyor.

Photo Credit: Riot Games