Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Frozen emekli oldu!

Frozen emekli oldu!

Bir süre ülkemizde forma giymiş olan Koreli orta koridor Frozen, profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Özellikle 1907 Fenerbahçe Espor'a transfer olduktan sonra kalitesini konuşturan ve birçok kişi tarafından sevilen Frozen, VFŞL'de adını altın harflerle kazımayı başardı. Türk tarafrarların Tahir Abi olarak benimsediği isim 2020 sezonunun başında Latina Amerika'ya transfer olmaya karar vermişti. Burada bir mevsim geçiren oyuncu play-off'lara kalamadı. LLA kiei XTEN Esports ile karşılıklı anlaşarak sözleşmesini feshetti ve ülkesine döndü. Frozen, bugün yaptığı açıklamada profesyonel oyunculuk kariyerini noktaladığını duyurdu.

Kariyerine Kore'de başladıktan sonra 2016 sezonunun başında 1907 Fenerbahçe Espor ile anlaşan yıldız orta koridor, ilk sezonunda şampiyon oldu. Worlds'e gitti ve uluslararası arenadaki rakiplerine karşı da gayet iyi performanslar sergiledi. Buradaki takım arkadaşlarıyla güçlü bağlar kurdu ve pozitif tutumuyla sevildi. 2019 sezonunda Papara SuperMassive'de forma giydi ancak iki mevsimde de şampiyonluk yaşayamadı.

Tahir Abi, 2020'nin başında Latin Amerika'ya gitme kararı aldı. Burada XTEN Esports forması giydi ancak takım beklentilerin altında kaldı. Mevsimin sona ermesinin ardından ülkesine döndü ve yayın yapmaya başladı. Frozen'ın emekliliği birçok taraftar için bir hayli üzücü oldu ancak sürpriz olmadı. Gelişiyle ligin kalitesini arttırması, diğer oyunculara karşı kurduğu baskı ve sosyal medyadaki sempatik tavırlarıyla ön planda olan ismin kariyerine koç olarak devam etmesi bekleniyor.

Başarılar Tahir Abi.

Photo Credit: Riot Games