Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SKT yeni koçunu duyurdu

SKT yeni koçunu duyurdu

Uzun bir süredir koç kadrosunda değişiklik yapmayan SKT, 2020 sezonuna yepyeni isimlerle giriyor. KkOma ile yollarını ayıran organizasyon, son olarak Damwon Gaming’i çalıştıran koç Kim “Kim” Jeong Soo ile anlaştı.

2020 sezonuna birçok yeni isimle adım atan SKT, koç tercihini de gerçekleştirdi. Son olarak Worlds 2019’da Damwon Gaming ile Çeyrek Final gören Kim, SKT’nin yeni koçu oldu. Geçtiğimiz yıl Invictus Gaming’i çalıştıran başarılı koç, takımla Worlds şampiyonluğu yaşamıştı.

SKT için bu değişiklik yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geliyor. KkOma ile çalışırken üç defa Worlds şampiyonluğu yaşayan organizasyon ile başarılı koçun ismi adeta özdeşleşmişti.

2019 yılı SKT için beklenenin altında geçti diyebiliriz. LCK şampiyonluğu yaşayan ve Worlds’e büyük hayallerle gelen Kore temsilcisi, grup aşamasını domine etmesine rağmen Yarı Final’de G2’ya elenmişti. Takım bu hayal kırıklığının ardından kadrosunda üst koridor ve orman rollerine yeni oyuncular getirirken Faker ve Effort ile sözleşme yenilemişti.