Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Dignitas 2020 sezonu için kadro kurmakta zorlanıyor

Dignitas 2020 sezonu için kadro kurmakta zorlanıyor

Yıldız üst koridor oyuncusu Huni yaklaşık iki hafta önce LCS ekibi Dignitas ile sözleşmesini 2.3 milyon dolar karşılığında iki yıllığına uzatmıştı. Inven Global’in haberine göre Dignitas, üst koridor oyuncusuna harcadığı paradan ötürü kadronun geri kalanını doldurmakta zorluk çekiyor.

Huni’nin maaşı League of Legends topluluğu tarafından çokça eleştirilmişti. Bunun problem olup olmadığı tartışılırken Dignitas açısından bu sorunun cevabı kesin. Inven’in haberine göre organizasyon, tahmin ettiğinden daha büyük bir miktarı Huni’ye harcamış durumda.

Yıllık bütçesi 3 milyon doların biraz üzerinde olduğu söylenen Dignitas, bütçesinin üçte birini Huni’ye harcamış durumda. Huni’nin iki yıllık 2.3 milyon dolarlık maaşının ise sadece sözleşme parası olduğunu, oyuncunun sponsorluk gelirleriyle birlikte bu miktarı çok daha yükseğe çıkarabileceğini belirtmek gerekiyor.

Elbette Dignitas’ın hala bir kadro kurmak için parası bulunuyor. Fakat bu paranın kabul edilebilir bir kadro kurmak için yeterli olmadığı da kesin. Takımdaki her oyuncuyu gönderen organizasyon henüz Huni dışında bir transfer gerçekleştirmedi.

Huni büyük bir oyuncu ve neler yapabildiğini defalarca kanıtladı. Ne var ki maaşı bu kadar fazlayken oynadığı takımlarda “yıldız” takım arkadaşlarının bulunmayacağı da kesin. Dignitas’ın kimleri transfer edeceğini ise hep beraber bekleyip göreceğiz.