Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Size ‘Korku filmlerinin altın çağında mıyız?’ dedirtecek 4 yapım

Size ‘Korku filmlerinin altın çağında mıyız?’ dedirtecek 4 yapım

Korku filmlerinin bizlere tam olarak anlatmak istediği unsurun ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Tam olarak korkutma eylemini gerçekleştirmek için insan psikolojisini ve yapısını derinine bilebilmek gerekiyor. Bu nedenle insanı en iyi tanıyan yönetmenlerin kült korku film yönetmenleri olduğu çıkarımını yapmak pek abes kaçmayacaktır. Türün özellikle son dönemlerde verdiği birbirinden başarılı örnekler; modern insan yapısını merkezine yerleştiren yapımları göz önüne sunuyor. Moden çağ insanının düşünüş tarzına ve kendine dair yabancılaşmasına bu filmler üzerinden tanık olabilirsiniz.


Hereditary

Son dönemin popüler yönetmeni Ari Aster’in ilk uzun metrajlı filmi olan Hereditary, aslında bir aile draması üzerinden kendi kurgusunu oluşturan bir yapım. Film, okült tarikatları merkezine koysa da; filmin bir yandan aile içi üyelerin egoları üzerinden yaptığı çıkarımlar, filmi Aster’in de tabiriyle ‘’bir aile draması’’ kıvamına sokuyor. Hereditary, muhteşem senaryosunun yanında sadece Toni Colette’nin sıra dışı performansı için bile izlenebilir bir kalite sunuyor.

 

The Ritual

David Bruckner tarafından yönetilen The Ritual, doğa yürüyüşü ile korku faktörünü birleştiren etkili bir yapım. Mitolojik unsurlarla desteklenen kurgu, halk inançlarını da içeriğinde barındırıyor. Etkileyici sekansların ve görsel bütünlüğün sunulduğu The Ritual aynı Hereditary’de de olduğu gibi belirli bir dram yapısını korku unsurlarıyla destekleyebilen bir kurgu sunuyor.

 

The Objective

Bu filmi izlediyseniz; sonu kötü ama başlangıç ve işleyen süreci harika yapımlar dendiğinde aklınıza ilk gelecek film olabilir. Blair Cadısı’nın yaratıcısı Daniel Myrick tarafından yönetilen The Objective, gizli bir görev için Afganistan’ın ‘’girilmesi yasak’’ olan bir arazide bulunan bir CIA ajanının yaşadıklarını konu ediniyor. Bunun neresinde korku var diyecek olursanız, filmi izlemenizi tavsiye ediyoruz.

 

Midsommar

Hereditary’nin yönetmeni Ari Aster’ın bu yıl vizyona giren filmi olan Midsommar, Aster’in drama tarzına uygun bir yapım özelliği taşıyor. Karakter içi çatışmaları arkadaşlık ve sevgili üzerinden inşa eden Aster, Midsommar’da Kuzey toplumlarının pagan inançlarını da konu ediniyor.