Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sentinels, PAX Arena Invitational şampiyonu oldu

Sentinels, PAX Arena Invitational şampiyonu oldu

Riot Games’in düzenlediği IGNITION Series kapsamında organize edilen PAX Arena Invitational turnuvasında sona gelindi. Kuzey Amerika merkezli turnuvaya 20 takım katıldı. Şampiyonluğa ve $10,000’lık ödüle ulaşan ise Sentinels oldu.

PAX Arena Invitational, katılan takımlar bakımından şimdiye kadar düzenlenmiş en kompakt organizasyondu diyebiliriz. Kuzey Amerika’nın en güçlü takımları kozlarını paylaştı. Grup aşaması beşer takımdan oluşan dört ayrı grupla başladı.

Grup maçları BO3 üzerinden oynandı ve gruplarını ilk 2 sırada bitiren takımlar playofflar’a çıkmaya hak kazandı. A grubundan TSM ve Homeless, b grubundan T1 ve Team Envy, c grubundan Immortals ve Gen.G Esports, D grubundan ise Sentinels ve Cloud9 bir üst tura çıkmayı başardı.

Finalin adı ise bütün turnuva boyunca üstün performans gösteren ve rakipleriyle gömlek farkı olduğunu açıkça ortaya koyan Sentinels – Cloud9 oldu. Final mücadelesi oldukça çekişmeli sahneler ev sahipliği yaptı. Fakat şampiyonluğu kazanan taraf Ascent, Bind ve Split haritasını kazanan Sentinels takımı oldu. Final serisinin birden fazla yıldızı olsa da Sentinels’ten SicK ve ShahZaM, Cloud9’dan ise TenZ ve mitch göze çarpan oyuncular oldu.