Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri SANDBOX Gaming, koç ekibiyle yolları ayırdı!

SANDBOX Gaming, koç ekibiyle yolları ayırdı!

LCK 2020 Bahar Mevsimi'nde play-off'lara kalamayan SANDBOX Gaming, koçlar Laden, Coco ve Morning ile yolları ayırdı. 

Geniş bir kadro yelpazesine sahip olan SANDBOX Gaming 2020 sezonuna kötü bir başlangıç yaptı. Normal sezonda çıktığı 18 maçtan sadece 5'ini kazanabilen ekip 13 mağlubiyet gördü ve 9. sıraya yerleşti. LCK henüz partnerlik sistemine geçmediği için SANDBOX'ın ligden düşme ihtimali bulunuyor. eleme maçlarından önce koç ekibinde değişikliğie giden takım, Laden, Coco ve Morning'le yolları ayırdı. Bu 3'lünü yerine yedek koçlar DooTi ve FanTaSy'nin yanı sıra destek oyuncusu Joker as koç ekibine katıldı. 

Bir dönem ülkemizde YouthCrew'un koçu olan Laden, aynı şekilde YouthCrew'da yer almış ancak orta koridorda oynamış efsane isim Coco ve Dark Passage'da da görev almış olan Morning, 2020 sezonunda SANDBOX Gaming ile anlaşmaya vardı. Laden, 2019 Bahar Mevsimi'nde de koç ekbinde yer alıyordu. Bu sezona kötü başlayan SB 9. oldu ve ligden düşme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Görünüşe göre yönetim faturayı koç ekibine kesti.

Laden, Coco ve Morning'in ayrılığıyla yedek koçlar DooTi ve FanTaSy as koç ekibine yükseldi. Takımın yedek desteği Joker de bu iki isimin yanına katıldı.  SANDBOX normal sezonuda 9. olduğu için bir başka LCK ekibi Griffin gibi ligden düşmemek için eleme maçlarına çıkacak. Yapılan açıklamaya göre bu değişiklik eleme maçlarını kapsayacak ve geçici olacak. Elemede gelecek rakip ise henüz belli değil.

Bakalım bu değişikliğin ardından SB ligde kalmayı başarabilecek mi?

Photo Credit: SANDBOX Gaming