Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Nova, tekliflere açık olduğunu duyurdu!

Nova, tekliflere açık olduğunu duyurdu!

Beşiktaş Esports'un ana koçu Nova, takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini ancak Yaz Mevsimi için gelcek teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Sezona tamamı yerli genç oyunculardan kurulu bir kadroyla başlamak isteyen Beşiktaş Esports, Kireas'ı kadroda tutarak Rare, stillnumb, Husky Rider ve Eliwood ile anlaşmaya vardı. Koç Nova'yı da çatısı altında tutan ekip 2020 Kış Mevsimi'nde beklentilerin altında kaldı ve play-off yarışına katılamadı. Bunun üstüne takımdan ayrılacağını açıklayan Nova, takımıyla olan sözleşmesinin devam ettiğini ancak Yaz Mevsimi için gelcek teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Daha önce Oyun Hizmetleri, Galakticos ve Sangal Esports gibi takımlarla çalışan Nova, 2019 Yaz Mevsimi'nde Beşiktaş Esports'un başına geçti. Smoke, Mayhem, Kireas, Robin Koearn Kid, HolyPhoenix ve Anthrax'ten kurulu beşli normal sezonu 4. sırada tamamladı ve play-off'lara katılma hakkı elde etti. Play-off'ların ilk turunda Team Aurora'ya 3-2 kaybetti. 2020 sezonuna yerli ve genç isimlerden kurulu bir kadroyla merhaba diyen BJK, beklentilerin altında kaldı ve 7. olarak play-off'lara katılma şansını yitirdi.

Koç Nova, geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir tweet'te gelcek günlerde takım arayışına gireceğini açıklamıştı. Bugün ise resmi olarak teklifleri değerlendirebildiğini duyurdu.

Beşiktaş Esports'un gelecek mevsim için koç ekibinde değişikliğe gideceği kesinleşti. Takımın kadroyu tutup tutmama konusunda nasıl bir yol izleyeceği belirsizliğini sürdürüyor.