Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri OPL Split 1 Finali eşleşmesi belli oldu!

OPL Split 1 Finali eşleşmesi belli oldu!

Legacy Esports ve Dire Wolves, OPL 2020 Split 1 Finali'nde karşı karşıya gelecek.

Corona virüsü sebebiyle bir süre ara verilen OPL'de play-off heyecanı kaldığı yerden devam ediyor. Normal sezonu lider tamamlayan Legacy Esports, play-off'lara 2. turdan başladı ve Chiefs Esports Club'ı 3-1 ile geçerek direkt olarka finale yükseldi. İlk turda Chiefs'e 3-1 mağlup olan Dire Wolves ise yoluna Lower Bracket ile devam etti ve önce ORDER'ı, ardından ise Chiefs'ten rövanşı alarak finale yükseldi. 

Legacy Esports normal sezonda çıktığı 21 maçta 18 galibiyet 3 mağlubiyet aldı. Play-off'lara ikinci turdan başlayan ekip Chiefs'i mağlup ederek direkt olarak finale çıktı. Dire Wolves ise normal sezonda 12 galibiyet 9 mağlubiyet aldı ve 3. sıraya yerleşti. İlk turu kaybetse de kalan iki turda zafere ulaştı ve finalde Legacy'nin rakibi oldu. 

OPL şampiyonu ülkesini MSI 2020'de temsil edecek. Şu an için finalin favorisi Legacy Esports olarak görülüyor. Topoon, Babip, Tally, Raes, Isles beşlisi bu sezon iyi bir performans sergiliyor. Diğer taraftan Dire Wolves oyuncuları Chippys, Mir, Shok, Vital ve Decoy da dişli bir rakip. Final 24 Nisan tarihinde online olarak oynanacak. Bakalım bu mevsim OPL'de şampiyon kim olacak?