Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri San Francisco Shock, Overwatch League Stage 2 şampiyonu oldu

San Francisco Shock, Overwatch League Stage 2 şampiyonu oldu

Overwatch takımlarından San Francisco Shock, imkânsız olarak tasvir edilen şeyi başardı. Overwatch Contenders Stage 2 final karşılaşmasında Vancouver Titans’ı yenerek şampiyon olmayı ve 500 bin dolar olan ödül havuzundan en büyük payı evlerine götürmeyi başardılar.

Serinin ilk haritası Lijiang Tower’da San Francisco Shock, Vancouver Titans’ın bir skor bile almasına izin vermedi. San Francisco Shock, aynı başarılı performansı King’s Row haritasında da gösterdi ancak üçüncü haritada sonra Titans kontrolü ele aldı. Özellikle, Park “Bumper” Sang-beom ve Kim “Haksal” Hyo-jongon, üçüncü haritanın Titans lehine sonuçlanmasında büyük katkı sağladı ve Titans ilk skorunu üçüncü haritada aldı. Dördüncü haritada seriyi 2-2 yaparak eşitliği sağlayan Titans, maçın son dakikalarında yaptığı hamlelerle skora ulaştı. Beşinci harita Oasis olarak seçildi ve son iki haritada üst üste skor alan Titans, durumu değiştirmedi ve skoru 3-2’ye taşıdı. San Francisco Shock, yeniden kontrolü ele alıp üstünlük kurmaya çalışsa da durumu ancak 4-3’e getirebildi. Titans, bir sonraki harita seçimini Blizzard World’den yana yaptı ancak bu kez işler bekledikleri gibi gitmedi. San Francisco Shock, rakibinin hamlelerini öngördü ve yaptıkları başarılı atak ve savunmalarla maçın galibi olarak rakiplerine sezonun ilk mağlubiyetini yaşattılar.

Maçtan sonraki röportajda,  San Francisco Shock’un tank pozisyonundaki oyuncusu Matthew “super” DeLisi, takımın sevenlerine daha çok galibiyet alacaklarına dair söz verdi.