Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Şampiyonlar geri dönüyor

Şampiyonlar geri dönüyor

Geçtiğimiz senenin International şampiyonu OG, sonunda bu sene yapılacak olan Dota Pro Circuit turnuvası için hazırlıklara başladı. İki tane Major turnuva kaçırdıktan sonra ESL One Los Angeles Major elemelerine katılmaya karar veren OG, taraftarlarını sevindirdi.

Organizasyon, sadece elemelere katılacaklarını duyursa da Dota severler OG takımının hikayesini çok iyi bildiği için gerçekleşebilecek şeyleri heyecan verici buluyorlar.

Ancak efsanevi OG kadrosunu bu elemeler boyunca göremeyebiliriz. Takımın alternatif bir kadroyla mücadele etme olasılığı var. Duyumlarımıza göre TI9 turnuvasının ardından Anathan “ana” Pham ve Topias “Topson” Taavitsainen uzun süreli bir izne ayrıldı. Diğer bir yandan topson canlı yayınlar yapsa da ana’nın dönmesi takım için daha kritik olacağa benziyor çünkü takımın kalbi gibi adeta.

Geçtiğimiz sene de aldığı izinden geç dönen yetenekli oyuncu, iznini Mart ayına kadar uzatmıştı. Bu demek oluyor ki OG, eleme turlarını buldukları başka bir yetenekle geçmeye çalışabilir.

Ayrıca yetenekli oyuncu Yeik “MidOne” Nai Zheng’in OG’ye katılabileceği söylentileri konuşulmaya başladı. Bu demek oluyor ki takımın eleme sürecinde geçtiğimiz sezon yaptıkları gibi Per Anders “Pajkatt” Lille ve Igor “iLTW” Filatov’dan yardım alma düşüncesi abartı olmayacak.

Bütün bu olaylara sahne olacak Los Angeles Major elemesi 15 Mart tarihinde başlayacak.