Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Sacre, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu!

Sacre, 1907 Fenerbahçe Espor’a transfer oldu!

Son olarak SK Gaming forması giyen Hırvat üst koridor Sacre, 1907 Fenerbahçe Espor'a transfer oldu.

Geçtiğimiz mevsim beklentilerin bir hayli altında kalan SK Gaming, Yaz Mevsimi öncesinde üst koridoru Sacre ile yolları ayırdığını duyurmuştu. Birçok takipçi Hırvat üst koridorun Avrupa'nın yerel liglerinden birine transfer olacağını düşünüyordu. O takımlardan önce davranıp önemli bir iş başaran 1907 Fenerbahçe Espor, LEC tecrübeli Sacre ile anlaşmaya vardı ve üst koridor oyuncusunu VFŞL'ye getirdi.

KlikTech forması altında oynarken ismini herkrese tanıtan Sacre, SK Gaming Akademi olarak adlandırılabilecek olan SK Gaming Prime ile anlaşmaya vardı. Bir süre burada oynadı EU Masters Finali'nde boy gösterdi. Finalde kazanan taraf ise Misfits Premier oldu. O dönemde üst koridorunda değişikliğe gitmek isteyen SK Gaming, as kadroda yer alan Werlyb'i akademiye çekerek Sacre'yi LEC kadrosuna yükseltti. Sacre 2019 Yaz ve 2020 Bahar Mevsim'inde LEC'de mücadele etti.

Thaldrin'den sonra üst koridorunu hep Koreli oyunculara emanet eden Fenerbahçe, 1.5 yıl aranın ardından üst koridorda ilk kez Koreli olmayan bir isimle oynayacak. Sacre transferiyle birlikte Japone'yi de duyuran ekibin gelecek mevsim neler yapacağını bekleyip göreceğiz.