Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ruin’in yeni takımı CLG oldu

Ruin’in yeni takımı CLG oldu

League of Legends Vodafone Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi'nde 1907 Fenerbahçe'nin kadrosunda yer alan ve gösterdiği performansla adeta ligi domine eden Ruin'in yeni takımı belli oldu. Yıldız isim Türkiye ve MSI'da gösterdiği performansla NA LCS takımlarından CLG'e transfer oldu.

VFŞL boyunca 1907 Fenerbahçe takımında forma giyen Ruin, gösterdiği performansla takımının parlayan ismi olmuştu ve takımını şampiyonluğa götüren isimlerden biriydi. 23 yaşındaki başarılı oyuncu 1907 Fenerbahçe forması altında genellikle taşıyıcı şampiyonlarla ön plana çıkmış ve birçok maçta gösterdiği üstün performansla rakiplerini domine ederek maçları takımına kazandırmıştı. Bu başarısını uluslararası bir turnuva olan MSI'ya taşımayı başaran Ruin, orada da kendini kanıtlayarak birçok takımın dikkatini çekmişti. Ruin'in böylesine bir başarılı sezonun ardından yeni durağı LCS temsilcisi CLG oldu. 

CLG bu sezon LCS'i 7. sırada tamamlayarak playoff'a katılamamış ve beklentileri karşılayamamıştı. Ruin ise bu sezon Türkiye'de başarılı bir sezon geçirerek 5,71 KDA elde etti. MSI'da ise takımı 1907 Fenerbahçe ile beklentileri karşılayamamış olsa da kendisi performans olarak en öne çıkan isim oldu ve MSI'da da 2,74 KDA elde etti.