Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Panky espor kariyerini sonlandırdı

Panky espor kariyerini sonlandırdı

Beşiktaş Espor Kulübü'nde yer alan ve yaptığı yayınlarla büyük bir kitleye erişen Uğur "Panky" Taş espor kariyerini sonlandırdığını açıkladı. Uzun süredir sahnede yer alan ve çeşitli takımlarda forma giyen tecrübeli oyuncu sağlık sorunları yaşadığını ve o yüzden böyle bir karar verdiğini söyledi.

Yıllardır League of Legends arenasında birçok takımda forma giyen üst koridor oyuncusu Panky kariyerini sonlandırdı. Son olarak Beşiktaş formasıyla sahneye çıkan isim, sezon içerisinde takım olarak beklenileni verememiş ve playoff yapmayı başaramamıştı. Bu sonuçla birlikte yeni sezonda farklı bir yapılanmaya giden Beşiktaş'ta tekrar forma giymesi beklenen iki oyuncudan biri olmasına rağmen verdiği bu karar ile sahneden ayrılmış oldu.

Tecrübeli oyuncu Panky'nin yaptığı açıklama ise şu şekilde:

Hiçbir zaman rolümün “en iyisi” olmadım ya da çok “hırslı” bir oyuncu olmadım, veya “çok çalışkan".  Ama kendimce çok fedakarlık yaptım. Uzun süredir yaşadığım bir takım sağlık sorunlarını hep erteliyordum, çünkü espor benim için bir tutkuydu. Sizlerle bir arada olmak, o sahneye çıkıp taraftarların bağırışlarını duymaktan daha çok keyif aldığım bir şey yok. Olacağını da sanmıyorum. Fakat artık kendime vakit ayırmak, sağlığımla ilgilenmek durumundayım. Profesyonel oyunculuk kariyerimi noktalıyorum. Bu demek değil ki sizlerden, espordan kopuyorum. Aksine sizlerle daha çok bir arada olacağım. Fazla uzatmak istemiyorum çünkü benim için hiç kolay bir karar değil. Yazarken bile vazgeçebilirim. Bugüne kadar formasını giydiğim tüm takımlara, takım arkadaşlarıma teşekkür ederim. Bana sağlığımla alakalı destek olmayı teklif eden Bora Koçyiğit ağabeyime başta olmak üzere, bunca sene beraber çalıştığımız tüm Riot Games ekibine teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin “Panky Out.”

Uzun süredir bu sektörde yer alan Panky BPI, ANT, Çilekler, AURORA, HWA, Dark Passage ve son olarak Beşiktaş forması giydi. Yaklaşık 5 senelik kariyerinde şampiyonluk yaşayamayan oyuncu sadece 1 kez AURORA formasıyla Rift Rivals'a katıldı.