Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth Tolerant ile yollarını ayırdı

Royal Youth Tolerant ile yollarını ayırdı

Geçtiğimiz yaz mevsiminin şampiyonu olan Royal Youth, Closer,Pilot,Armut ve Cyeol'ün ardından şampiyon kadrodan kalan son isim Barış ''Tolerant'' Çepnioğlu ile de yollarını ayrıldı.

Geçtiğimiz mevsim Pilot ile beraber mevsimin en iyi alt koridor ikilisi ödülünü kazanan genç destek oyuncusu harika bir sezon geçirmişti. Yaptığı güzel oyunlarla takımına birçok oyun kazandıran oyuncu Alistar oyunu neredeyse sırtlayacak olan  Zeitnot'u yakalamış,Bahçeşehir SuperMassive ile oynanan final serisinde 4. maçın en kilit hareketini yaparak bize ilk kez TBF tarihinde beş maça uzayan bir seri göstermişti.

Başarılı destek ligin normal süresinde oynanan 18 maçta 8 farklı şampiyon tercih eden oyuncu en çok Nautilus oynamış, Bahçeşehir SuperMassive karşılaşması dışında Nautilus seçtiği bütün karşılaşmalardan galibiyet ile ayırlmıştı. Takım olarak değerlendirdiğimizde ise Royal Youth geçen sezon şampiyon olmuş lakin maalesef Worlds'te Play-in aşamasında Clutch Gaming'e 3-0 mağlup olarak gruplara kalamamıştı.

Geçtiğimiz mevsimi bırakıp Tolerant'ın diğer sezonlarına da göz atacak olursak Tolerant daha önce sırasıyla Dark Passage,SuperMassive,Galatasaray formalarını giymişti. Geçtiğimiz mevsime kadar oynadığı takımların hiçbirinde istediği başarılara ulaşamayan Tolerant buna rağmen oynadığı takımlarda her zaman parlamayı başarmıştı.

Royal Youth ayrılığı şu tweet ile duyururdu:

Tolerant da ''Her şey için teşekürler.'' yazan bir story ile eski takımına teşekkür etti.

Biz de Flank Esports ailesi olarak Tolerant'a kariyerinde başarılar dileriz!