Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games PCS’yi duyurdu

Riot Games PCS’yi duyurdu

Geçtiğimiz günlerde Riot Games, Güney Asya, Tayvan ve Hong Kong bölgelerinin katılabileceği Pacific Championship Series’i (PCS) duyurdu.

Aslına bakarsak PCS ligi kasım ayında duyurulan, League of Legends Master Series (LMS) ve League of Legends Southeast Asia Tour’u (LST) liglerinden yapılmış karma bir lig.

Bölgedeki resmi organizatör ve sponsor Riot Games, son dünya şampiyonu organizasyon FunPlus Esports ve Garena olurken, bölgedeki tek League of Legends etkinliği PCS ligi olacak.

Riot Games bu organizasyonun temelde “birkaç aylık takım gelişimi” olduğunu ve sürekliliğini sağlamak ve yeterli sayıda takım bulundurmak adına LMS ve Güney Asya liglerinden takımlarla anlaşıldı. Yine de davet edilen diğer takımların belirli finansal sorumluluklara sahip olması gerektiği vurgulandı.

PCS ligi ilk maçları 8 Şubat günü gerçekleşecek ve ilk 10 takım şu şekilde olacak: ahq eSports Club, Alpha Esports, J Team, G-Rex Gaming, Hong Kong Attitude, Resurgence, Liyab Esports, Nova Esports ve Talon make up nine.

İşin en ilginç yanı ise birçok farklı lokasyondan takımın bulunmasından dolayı lig çevrimiçi ortamda oynanmaya başlayacak. Ligin yayınını ingilizce yayın yapan bir kuluş üstlenirken, aynı zamanda mandarin ve tai dilinde de yayınlanacak.