Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Efsane koçun yeni takımı belli oldu

Efsane koçun yeni takımı belli oldu

League of Legends Çin ligi LPL ekiplerinden Vici Gaming çok önemli bir transfere imza attı. 2020 sezonu için baş koç pozisyonuna League of Legends tarihinin efsanevi isimlerinden Kim “KkOma” Jeong-gyun’u getirdi.

Efsanevi koç KkOma, Kore ligi takımlarından T1 ile dünya şampiyonasını üç kere kazandı. Nitekim birçok espor sever onu Güney Kore liginin oyun düzenine yön vermesi ve efsanevi oyuncu Lee “Faker” Sang-hyeok’un mentoru ve şu anki konumuna gelmesindeki en büyük pay sahibi olarak tanıyor.

Bunca övgünün yanına hatalarıyla da anılan bir isim KkOma. Geçmişte takım içinde Bae “Bengi” Seong-ung ve Lee “Easyhoon” Ji-hoon gibi o dönemki takım oyuncularına nazaran güçsüz isimleri bir anda oyuna sokmasıyla bir hayli eleştirildi.

Bu sezon ise T1 ile LCK Bahar ve Yaz mevsiminde büyük bir geri dönüş yaşasa da KkOma ve takımı beklentileri karşılayamadı. Orta Sezon Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası’nda Avrupa ekiplerinden G2‘ya her iki turnuvada da yarı finalde yenilerek turnuvalara veda etti. Eğer T1 hariç başka bir takımdan bahsediyor olsaydık, bu başarısızlıklar bile büyük başarı olarak nitelendirilirdi ancak geçmişi ele alındığında T1 için bu sonuçlar kabul edilemez. Bu üzücü sonuçlardan sonra KkOma takımdan üst koridor oyuncusu Kim “Khan” Dong-ha ve ormancı Kim “Clid” Tae-min ile birlikte takımdan ayrıldı.

Henüz bugün duyurulan transfer haberiyle birlikte Vici Gaming kadrosundaki eksik taşları doldurmaya devam ediyor. En son 16 Aralık’ta saldırı gücü taşıyıcısı pozisyonuna Hu “iBoy” Xian-Zhao’yu transfer etmişti.