Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Frozen’dan ayrılık açıklaması

Frozen’dan ayrılık açıklaması

Ligimizde orta koridor denince akla gelen ilk isimlerden olan Koreli orta koridor oyuncusu Kim ''Frozen'' Tae-il başka bir takımla anlaştığını ve ülkemizden ayrıldığını duyurdu.

Ligimizde Bahçeşehir SuperMassive ve 1907 Fenerbahçe'de görev alan tecrübeli orta koridor oyuncusu bu süre zarfında taraflı tarafsız herkesin sempatisini kazanmıştı. Gerek röportajları gerek yayında yüzümüzü güldüren anları ile bizleri güldürmüş ve sempatimizi kazanmıştı. Sempatikliğinin yanı sıra hem Fenerbahçe hem de SuperMassive'de kendinden istenileni fazlasıyla veren Frozen, çoğu zaman yaptığı oyunlarla maçları kurtarmıştı.

Frozen'ın Türkiye kariyeri boyunca katıldığı turnuvalar: TCL 2017 Yaz, 2017 LA All-Star, Worlds 2017, TCL 2018 Kış, TCL 2018 Yaz, TCL 2019 Kış, TCL 2019 Yaz

Frozen ayrılık haberini Twitter üzerinden paylaştığı şu açıklama metni ile duyurdu:

Metne bir göz atacak olursak Frozen'ın ülkemize ve kültürümüze dair az bilgi sahibi olmasından dolayı başlarda yabancılık çektiği fakat zamanla bunlara alıştığı ve güzel zamanlar geçirdiğini söylemek mümkün. Bunun yanı sıra SUP akademi kadrosunun yolunun açık olduğuna değinen Frozen, başta WaenA olmak üzere Elramir, Luana, Practice, Absoloute ve Kaori gibi isimlere başarılar diledi. Ayrıca yazının sonunda Türkiye'ye koç olarak dönebileceğini belirten Frozen, Türkiye defterini tamamen kapatmadığını da belirtti.

Türkiye'de espor sektörüne katkılarından dolayı Flank ailesi olarak Frozen'a teşekkür eder, kariyerinin devamında başarılar dileriz.