Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth Akademi takımı Vadi’ye inmeye hazır!

Royal Youth Akademi takımı Vadi’ye inmeye hazır!

TCL’de yer almaya başladığı günden beri düzenli olarak play-off'lara kalan ve finallere adını yazdıran Royal Youth ekibi, yeni akademi sisteminde ilk defa play-off'a kalamayarak hayal kırıklığı yarattı. Kış Mevsimi'nde 11 galibiyet ve 7 mağlubiyet alarak play-off'ları kıl payı ile kaçıran Royal Youth Akademi ekibi Yaz Mevsimi Türkiye Akademi Ligi'nde şampiyonluk parolası ile vadiye inecek.

Koç rolünde değişikliğe gitmeyecek olan Royal Youth Akademi, eski profesyonel oyuncu Burak “His” Sunal ile bu mevsim de yoluna devam edecek. Daha önce Dark Passage ve BPI gibi takımlarda oynayan tecrübeli oyuncu, Royal Youth ile birlikte ilk koçluk tecrübesini yaşayacak.

Geçtiğimiz mevsim takımın en başarılı ismi 5.9 KDA ve %71 skora katkı ile Ksaez olur iken Matilda ve Chosen’ın performansları da yeterli derecede iyiydi. Royal Youth Akademi takımı üst koridorda da değişikliğe gitmiyor. Geçtiğimiz mevsim güzel performans gösteren "Matilda" bu mevsim de Royal Youth Akademinin üst koridorun da görev alacak. Matilda, mevsimi 5.3 KDA ve %57’lık skor katkısı ile tamamlamıştı. Bir değişmeyen oyuncu ise ormancı rolündeki tecrübeli oyuncu Chosen. Daha önce Galakticos takımı ile ligde bulunan tecrübeli oyuncu, Royal Youth Akademi ile ikinci mevsimini yaşayacak. Yetenekli oyuncu 4.5 KDA ve %60’lık skor katkısı ile mevsimi tamamladı. Aynı şekilde orta koridorda da değişiklik olmadı. Yetenekli ve genç oyuncu Ksaez, bu sezon da orta koridorda rakipleri ile mücadele ederek takımına zafer yolunda yardımcı olmaya devam edecek.

Geldik değişikliğin olduğu isimlere: 
Kış mevsiminde tecrübeli nişancı Mean'den istediği verimi alamayan Royal Youth Akademi'nin geçen mevsim yedek nişancı olarak aldığı ama sonrasında uzaklaştırma cezası alan "Uzibo", bu mevsim RY Akademi'nin nişancısı olarak görev alacak. Destek rolünde ise beklentinin aşağısında kalan ONUR’un yerine daha önce espor sahnesinde görmediğimiz ancak Twitch yayınları ve solo oyunları ile bildiğimiz SIKINTI görev alacak.

Önümüzdeki mevsim genç yetenekler Uzibo ve Sıkıntı ikilisinin neler yapacağını hep birlikte göreceğiz.