Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ocelote, şampiyonluğu anlattı!

Ocelote, şampiyonluğu anlattı!

Geçtiğimiz günlerde sona eren MSI turnuvasına katılan takımlar, kıyasıya mücadele etmişti. Direkt katılan ve elemelerden geçen takımların yer aldığı turnuvada G2 şampiyonluk unvanına, kupaya ve ödül havuzunun en büyük payına sahip olmuştu. G2’nun kurucusu olan Ocelote, oyunculuk kariyerinde gösterdiği başarıyı takımına da taşımış gibi görünüyor. Twin Galaxies sitesine verdiği röportajda, MSI’daki mücadelelerinden ve ulaştıkları şampiyonluktan bahseden Ocelote neler söylemiş hep birlikte bakalım.

G2 Esports’un ve Batı bölgesinin kazandığı ilk uluslararası şampiyonluk oldu. Peki, bu nasıl hissettiriyor?

Kişisel olarak söylemek gerekirse, hangi oyunda olursa olsun, iyi bir sonuca ulaştığınızda etkisinin azalması için belki bir iki saat belki de bir akşam geçirmeniz gerekiyor. Ben hemen düşüncelerimi sıfırladım çünkü ukala biri olmaya başladığımı düşünüyordum.

Şampiyonluktan sonra takıma söylediğin ilk şey ne oldu?

Tebrik ettim elbette, şimdi de onları güzel bir yere yemeğe götürmek ve keyifli vakit geçirmek için Berlin’e geri dönmelerini bekliyorum. Şu anda kimseyle konuşmak istemiyorlar. Sadece takılmak, ailelerini görmek ve keyifli zaman geçirmek istiyorlar. Geri döndüklerinde 48 saatlerini herkesten uza geçirecekler.

Şampiyonluğun yanında MSI’ın size gösterdiği bir şey oldu mu?

Aslında, Batı takımlarının da global etkinlikleri kazanabilecekleri yönünde düşüncelerimizi doğruladı. Bir canavar yarattık, artık insanların Batı’nın kazanabileceği ve öne çıkabileceği inancına sahip olduklarını bilmek çok güzel.

Bu da harcanan tüm çabayı taçlandırıyor, değil mi?

Kesinlikle.

En hızlı final karşılaşması rekoru sizin için ne ifade ediyor?

Açıkçası, Rotterdam’da Origen’e karşı oynadığımızda, oyuncular belli bir süreden önce kazanırsa bunun sadece Bo5 finallerinin en hızlı galibiyeti olmayacağını, aynı zamanda amacımızın bu olduğunu biliyorlardı. Ama burada bunu kimse bilmiyordu. Bilselerdi belki bunu kutlarlardı, emin değilim. Doğrusu, bu G2 için pek bir şey değiştirmedi.

Takımın bu tarz büyük karşılaşmalarda yer aldığı zaman oyunculuğu özlüyor musun?

Hayır, gerçekten hiç özlemiyorum. İşimi çok seviyorum. Oyunculuğun nasıl hissettirdiğini bir kez daha hissetmek istersem bir League of Legends maçına girer ve çok kötü hissederim.

Final karşılaşmasında G2, Team Liquid karşısında favori takım olarak tasvir edilmiyordu ama sonuca bakınca G2, yarı final aşamasına daha büyük zorluklarla gitti. Senin perspektifinden bakınca bu durum nasıl görünüyor?

Bazen, insanlar benim aşırı özgüvenli olduğumu ya da ukalalık yaptığımı düşünüyor ama ben doğruları söylüyorum. Fanlarla birlite SKT maçını izleyeceğimiz bir parti düzenledik, bana ertesi günkü Team Liquid maçı ile ilgili ne düşündüğümü sorduklarında onlara “Gelmiş geçmiş en hızlı maç olacak.” demiştim. 3-0, en kötü durumda da 3-1 skora ulaşacağımıza inanıyordum. Yani, bu aşırı özgüven değildi, sadece daha iyi olduğumuzu biliyorduk.

Bu o kadar açık bir durum muydu yoksa iki takımın da finali nasıl oynayacağına mı dayanıyordu?

TL’nin nasıl oynadığını biliyorlardı, Bu hamlelerle ya da böyle şeylerle ilgili değil. Hepsi, TL karşısında 100 Bo5 oynasak 100 galibiyete ulaşacağımızdan emindi.Bu saygı duymamak değil, oyuncular sadece daha iyi olduklarına inandılar. Şimdiyse, mütevazılık sırası geldi.

Peki, oyuncular Invictus Gaming ile oynasaydı farklı olacağını düşünüyor musun?

Açıkçası, bilmiyorum. IG’nin, kesinlikle dünyanın en iyi ya da en iyi ikinci takımı olduğunu düşünüyorum. Belki, final karşılaşması IG ile olsaydık kazanamayabilirdik. Team Liquid ile olduğu gibi açıkça görebildiğim bir şey değil. Çok şey öğrendik. Play-off öncesi ve sırasında metayı çok iyi bildiğimizi gördüm.

PromisQ’i bir süre daha takımda görecek miyiz yoksa başka bir takımda yıldız olmasına izin mi vereceksiniz?

PromisQ’in anlaşması 20 Mayıs’ta sona erdi, neler olacağını göreceğiz. Son birkaç karşılaşmada çok katkısı oldu. Geçen ay scrimlerimizin %80’den fazlasını onunla oynadık ve çok iyi takımlarda olmayı hak ediyor. Sadece, kadroda Mikyx’in olması onun için şanssızlık. Mikyx çok yetenekli.

PromisQ için büyük şanssızlık.

Mikyx’ten başkası olsa sadece başlangıç seviyesinde olurdu. Hampus (PromisQ) harika biri ve Veigar ile support oynamak gibi sıra dışı seçimleri var. Hampus için bazen üzülüyorum (çünkü G2’da Mikyx var).

Bu platformda, övgüler ve keşfedilmesi onun iyi bir yere gelmesine yardımcı olacaktır.

Kesinlikle. Ayrıca, bunu söylememde hiçbir teşvik amacı yok, onu satmıyoruz. Sadece anlaşması sona erdi, istediği bir takıma gidebilir. Sadece çok iyi bir çocuk olduğunu ve çok yetenekli olduğunu düşünüyorum. İyi bir takımda şansı hak ediyor

Yaz Sezonu için en zor şeyin ne olduğunu düşünüyorsun?

En zor olan tansiyonu stres ve baskıyı kontrole almak, ilk haftada 0-2 ve ikinci haftada 0-4 gibi yenilgiler almamak. Bu mümkün olabiliyor. Rookie (SKT) ve TheShy (IG) karşısında oynamak yerine Selfie ya da bir başkası karşısında oynamaya başlarsın. Sert bir değişim… Ama buna alışman ve eşit görmeye başlaman gerekir çünkü önceki sezonlarda olduğu gibi üstesinden gelebilmelisin.