Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Galatasaray’da mutlu son

Galatasaray’da mutlu son

Galatasaray Espor’da üst koridor transferi için uzun zamandır konuşulan isim Onurcan “Ragner” Aslan, sarı kırmızılı kulüple 1,5 yıllık sözleşme imzaladı. Böylece Ragner, resmi olarak Dark Passage’dan ayrılmış ve Galatasaray Espor oyuncu kadrosuna dahil olmuş oldu.

 

3.0 KDA ORANI
8.1 DAKİKA BAŞINA MİNYON
%71 SKOR KATKISI
(VFŞL 2019 Kış Mevsimi istatistikleri)

 

Onurcan “Ragner” Aslan, profesyonel oyunculuk kariyerine Haziran 2018 tarihinde Bursaspor Espor’da başladı. Aralık 2018’de Bursaspor Espor’a veda eden Ragner, hemen ardından yine Aralık 2018'de Dark Passage takımına katıldı. Her iki takımda da üst koridor oyuncusu pozisyonunu üstlenen Ragner, hali hazırda Galatasaray Espor’a olan yakınlığıyla biliniyordu. Daha önce yaptığımız “GS Espor: Dün, Bugün ve Yarın” başlıklı haberde, Galatasaray Espor’un, profesyonel oyuncuyla ilgilendiğini belirtmiştik. Transfer süresince de Twitter hesabı üzerinden isminin Galatasaray Espor ile birlikte geçtiği tweetleri favorilere alıyor, Galatasaray Espor’un koçu olan Jack “Mora” Hammond ile Twitter’da etkileşim halinde görünüyordu.

 

 

17 Mayıs tarihinde paylaştığı görselde, 3 hesabının da Challenger seviyesinde olduğunu göstererek iddialı olduğunu belirtmişti.

 

Galatasaray Espor takımı, transfer sürecinde olumlu bir sonuca ulaşmasıyla birlikte, takımlarında boş pozisyon olarak sadece destek rolünü bırakmış durumda. Destek rolü için daha önceden Japone ile görüştüğü iddia edilen takım, transferden vazgeçmişe benziyor. Daha önce yaptığımız "GS Japone ihtimali kuvvetleniyor!" başlıklı haberde, Japone'nin yakın arkadaşı olduğunu bildiğimiz Galatasaray Espor'un kaptanı ve nişancısı olan Madness ile "duo" girdiğini belirtmiştik. Yakın arkadaş olduklarını düşününce duo girmeleri gayet normaldi ancak Japone'nin kullanıcı adını değiştirip kimliğini gizlemeye çalışmış olması, espor camiasının kafasını karıştırmıştı. Ayrıca kaynaklarımızın, "Galatasaray Espor, destek rolü arayışı için özellikle nişancıları Madness ile uyumlu olan bir oyuncuyu araştırıyor" bilgisini vermiş olması ve Elwind'in yayın sırasında haberimizi okuyunca verdiği tepki sonrasında Galatasaray'a gidebilir ifadelerini kullanması, "Galatasaray destek transferini kesinleştirdi mi?" sorularını akıllara getirmişti. Fakat görünen o ki bu transfer gerçekleşmeyecek. Transfere engel olan sebep konusunda henüz hiçbir şey bilinmiyor. Japone'nin ise Bursaspor Espor'a transfer olacağı söylentiler arasında yer alıyor.

Galatasaray Espor cephesinde ise destek transferiyle ilgili hiçbir açıklama gelmedi. Hali hazırda Akademi takımlarında bulunan MGX'in kulüple yollarını ayırmamış olması, takımın as kadro ile ilgili yedek planı gibi duruyor. Taraftarların, takımda yer alması için en olumlu baktığı diğer profesyonel oyuncu olan Dumbledoge'un ise, kaptanı olduğu Royal Youth takımından ayrıldıktan sonra Galatasaray Espor haricinde başka hiçbir takımla ismi duyulmadı. Ancak bu Galatasaray Espor ve destek rolü olarak Dumbledoge transferi söylemleri o kadar eskidi ki artık biz ve kaynaklarımız bile bu transferin gerçekleşeceğine inanmakta güçlük çekiyoruz.

 

Son olarak Galatasaray Espor'un takımda yer alacağını kesinleştirdiği oyuncuları tekrar hatırlayalım;

 

ROL OYUNCU
Üst koridor Onurcan “Ragner” Aslan
Orman Choi "BalKhan" Hyun-jin
Orta koridor Lee "GBM" Chang-seok
Destek
Nişancı Gökhan "Madness" Uçar