Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Royal Youth, 2020 sezonu için kurduğu kadroyu dağıttığını açıkladı

Royal Youth, 2020 sezonu için kurduğu kadroyu dağıttığını açıkladı

TBF 2019 Şampiyonu Royal Youth, sosyal medyadan yaptığı açıklamayla 2020 sezonu için kurduğu kadroyu dağıtmak zorunda kaldığını açıkladı.

Türkiye’deki LoL ekosistemi bugün şok bir haber aldı. Royal Youth, Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve kadrosunu dağıttını belirtti. Tweet şu şekilde:

Herkes bu açıklamanın troll olduğunu düşünse de (ya da umsa da) takım oyuncuları HolyPhoenix, Japone ve Fabfabulous ortak bir yayın açarak takımın durumunu anlattı.

Oyuncular, takımın anlaştığı sponsorların iptal olmasından dolayı böyle bir karar alındığını ve üçünün de takımsız kaldığını belirtirken, anlaşılan Koreli oyuncular Crash ve FireRain’in de böylelikle transferinin gerçekleşmeyeceğini belirtti. Yine HolyPhoenix’e göre Royal Youth, bu mevsim oynayacağı tüm maçlara Akademi kadrosuyla çıkacak.

Kulübün yaklaşık 2 milyon TL gibi bir açığı bulunduğunu belirten HolyPhoenix, tüm sponsor anlaşmalarının son anda suya düşmesinin büyük bir talihsizlik olduğunu belirtirken ne yapacakları konusunda bir fikirleri olmadığını da söyledi.