Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Anthrax, Hollanda Ligi’ne transfer oldu

Anthrax, Hollanda Ligi’ne transfer oldu

Hollanda’nın köklü spor kulüplerinden olan PSV Eindhoven,daha önce ligimizde Beşiktaş Esports’tan tanıdığımız yetenekli destek oyuncusu Anthrax’ı da barındıran ilk LoL kadrosunu duyurdu.

Geçtiğimiz sezon HolyPhoenix ile iyi anlaşan tecrübeli destek, Beşiktaş’ın çeyrek finalde Aurora karşısında çok çekişmeli bir serinin ardından son bulan Yaz Mevsimi serüvenine büyük katkılarda bulunmuş,adeta HolyPhoenix ile beraber kadroyu yeniden diriltmişti. Anthrax‘ın Beşiktaş kariyerine ve istatistiklerine göz atacak olursak: Geçtiğimiz mevsim bütün maçlarda görev alan oyuncu ligin normal süresinde 4 kez Yuumi 3 kez Lux 3 kez Rakan 3 kez Nautilus 2 kez Braum 2 kez Karma ve sadece bir kez Taric ve Tahm Kench oynamıştı. İstatistiklerden de anlaşıldığı üzere en çok Yuumi tercih eden Belçikalı destek oyuncusu Yuumi oynadığı dört maçta yalnızca İstanbul Wildcats karşısında galibiyet alabilmişti. Ayrıca yaptığı sekiz farklı tercihle bize şampiyon havuzunun geniş olduğunu göstermişti. Tank şampiyonlara neredeyse hiç yönelmeyip hasar ve iyileştirme odaklı şampiyonlar oynaması da dikkat çeken durumlardan biri.

PSV Eindhoven’a dönecek olursak ligimizde de örnekleri görüldüğü üzere PSV spor kulübünün espor şubesi olan ekip tarihinde ilk kez tıpkı kulüp gibi taze olan Hollanda ligi Dutch Lig’de mücadele edecek. İşte PSV’nin dört yerli bir yabancı oyuncudan oluşan kadrosu:

Zhergoth (Hollanda)
Albetrayber(Hollanda)
Furuy (Hollanda)
Kitty(Hollanda)
Anthrax(Belçika)
Jigly (koç)(Hollanda)

Genç kadroya Hollanda esporunun önemli isimlerinden Jigly koçluk yapacak. Bakalım Anthrax ve arkadaşları istedikleri başarı ve tecrübeyi elde edebilecekler mi?