Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri RoX, yoluna kayıpsız devam ediyor!

RoX, yoluna kayıpsız devam ediyor!

LCL ekiplerinden RoX, bu mevsim çıktığı 8 maçı da kazanarak liderlik koltuğuna oturdu.

Sezon başında 4 oyuncusuyla yolları ayıran RoX, üst koridoru hariç tüm kadroyu değiştirdi. Yeniden yapılanmaya giden ekibin bu hamlesi normal sezonda hatasız işliyor. LCL 2020 Bahar Mevsimi'nde 4 hafta geride kaldı. Bu 4 haftada toplam 8 maç oynayan RoX, yoluna yenilgisiz devam ediyor. Bugüne kadar 7 maç üst üste kazanan ekip, ligin son sırasında yer alan M19'ini de mağlup ederek galibiyet serisini 8 maça çıkardı.

İlk hafta M19 ve Dragon Army ile karşı karşıya gelen ekip iki maçta da gayet iyi oynadı. Bu iki galibiyetin ardından sırasıyla Elements Pro Gaming, CrowCrowd, Gambit Esports ve Vega Squadron'u yenen RoX, bu haftanın ilk maçında yakın takipçisi Unicorns of Love'ı Vadi'den bozgunla uğurladı. UOL bu haftaya kadar namağlup ilerliyordu.

LCL Spring Open Cup'ta da benzer bir başarı gösteren RoX, UOL ile birlikte grubun lideri konumunda yer alıyor. Organizasyonun gelecek hafta ligdeki rakipleri ise Dragon Army ve Kira'lı Elements Pro Gaming.

LCL'de Gambit Esports ve Unicorns of Love gibi iki dev organizasyon yer alıyor. Tanınmış oyunculardan kurulu kadrolarıyla mücadele eden bu iki ekip, RoX'un başarısını elde edemedi. Unicorns of Love 1 mağlubiyetle 2. sırada yer alsa da Gambit Esports 4 galibiyet 4 mağlubiyetle 5. sıradaki yerini koruyor. RoX'un bu başarısını eminiz birçok isim düşünmüyordu.