Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri CBLoL, koronavirüs nedeniyle ertelendi!

CBLoL, koronavirüs nedeniyle ertelendi!

Koronavirüsün yayılmasıyla bir turnuva daha iptal edildi. Riot Games Brezilya tarafından yapılan açıklmaya göre Brezilya League of Legends ligi CBLoL'e en az 15 gün ara verildi.

Daha önce LEC ve LCS gibi büyük liglerin iptal olduğunu duyurmuştuk. VFŞL'nin seyircisiz oynanmasında karar kılındı. Brezilya'nın en büyük espor organizasyonlarından CBLoL ise koronavirüs sebebiyle iptal olan turnuvaların arasına katıldı. Riot Games Brezilya, mücadelelerin en az 15 gün oynanmayacağını duyurdu. Bu süre ilerleyen zamanlarda alınacak kararlara göre uzayabilir.

Brezilya, nüfusu sebebiyle çok büyük bir espor kitlesine sahip. Bu kitlenin büyük bir kısmını Counter Strike: Global Offensive ve League of Legends oluşturuyor. CBLoL'ün iptal edilmesi, esporseverler için büyük bir kayıp olacak gibi. Tabii oyuncuların ve taraftarların sağlığı bu zevkin önünde geliyor. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu durum 13 Mart tarihinden beri kontrol ediliyordu. Hiçbir oyuncu ve personelin virüsü taşımadığına dair emin olunmasına rağmen alınan iptal kararı, akıllarda soru işaretleri yarattı.

Toplam 8 takımın mücadele ettiği ligde Wiz, BalKhan ve SeongHwan gibi tanıdık Koreliler forma giyiyor. brTT, Envy, micaO, Goku, Yang ve Robo gibi bölgesel ünlü olan oyuncular da ön plana çıkanlar arasında. Oynanan 12 maçın ardından 9 galibiyet alan Vivo Keyd ilk sırada yer alıyor. BalKhan'ın formasını giydiği Redemption POA ise Wiz'li KaBum! eSports ile birlikte son sırada.