Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri VFŞL 2020 Kış Mevsimi corona virüsü sebebiyle askıya alındı!

VFŞL 2020 Kış Mevsimi corona virüsü sebebiyle askıya alındı!

Riot Games Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre VFŞL 2020 Kış Mevsimi ikinci bir karara kadar askıya alındı.

Riot Games, Dünya'nın her tarafında ligleri askıya almaya devam ediyor. Daha önce LEC, LCS, CBLoL ve LCK gibi liglerin ardından bir haber de ülkemizden geldi. İlk olarak seyircisiz olarak oynanmasına karar verilen VFŞL, sağlık ve güvenlik tedbirleri nedeniyle ikinci bir karara kadar askıya alındı. Lig, geçtiğimiz hafta seyircisiz oynanmıştı.

Corona virüsü esporu bir hayli sarstı. Avrupa'da çalışanlardan birinin corona virüsü semptomlarına sahip olduğu şüphesiyle LEC tatil edilmişti Dünya'nın önde gelen liglerinin ve turnuvalarının seyircisiz oynanmasına karar verilmesinin ardından işler daha da ciddiye bindi. VFŞL 2020 Kış Mevsimi bir hayli çekişmeli geçiyordu. Hem zirve, hem de play-off yarışındaki takımlar şampiyon olabilmek adına kıyasıya mücadele etmeye devam ediyordu. Taraftarlar en azından Twitch üzerinden maçları canlı olarak takip edebilecekti ancak oyuncu ve personelin sağlığı seyir zevkinden çok daha önde geliyor.

Takımların kendi aralarında aldığı önlemlerin dışında Riot'ın bu hamleleri seyir zevkini düşürse de sağlık açısından bir hayli önemli oluyor. Bu konunun farklı çözümleri de var. Yapılan açıklamalara göre OPL gelcek hafta online olarak oynanmaya devam edecek. Tabii alınan bu kararların lig yapısı, kitle ve birçok farklı etkenin hesaba katılarak yürürlüğe girdiğini unutmamak gerek.