Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rogue, play-off’larda Misfits Gaming’i geçmeyi başardı!

Rogue, play-off’larda Misfits Gaming’i geçmeyi başardı!

LEC 2020 Bahar Mevsimi Play-off ilk turunda Misfits Gaming'i 3-1 ile geçen Rogue, Origen'in rakibi oldu.

1. Maç

Hans Sama en sevdiği şampiyonlardan Draven'ı kilitledi. Alt koridorda kötü bir kule altı deneyen Rogue rakibe 2 skor verdi. Orta oyunda Febiven ve Bvoy ikilisi bir hayli öne geçti. Bu üstünlüğü kullanmak isteyen Misfits Gaming objektifleri hanesine yazdırdı. Baron'u da alan ekip rakibini adeta yok etti. Ejderleri de kaptırmadı ve mücadeleyi 30 dakikada bitirdi. Misfits seriye güçlü bir başlangıç yaptı.

2. Maç

Koridor değişikliğinin ardından iki ormancı da alt koridora baskın yaptı ancak ikiye ikiden ilk kanı alan taraf Rogue oldu. Inspired mücadeleye hızlı bir başlangıç yaptı. Misfits skorda eşitliği yakalasa da altında öne geçemedi. Ejder savaşında 3 skor alan Rogue maçtaki ilk büyük üstünlüğü yakaladı. Baron'u da alan ekip altın farkını yavaş yavaş açtı. Mücadele 35 dakikada sona erdi ve seride durum 1-1'e geldi. 

3. Maç

Alt koridora 4 kişiyle kapanan Misfits 2 skor aldı. Rogue yakaladığı ufak tefek üstünlükleri iyi kullandı ve ejder savaşında hem objektifi hem de 3 skoru hanesine yazdırarak ikinci maça benzer birperformans ortaya koydu. Oyun yine ejder savaşında koptu denebilir. Aradaki farkı açan Rogue son savaşı da kazandı ve maçı bitirerek seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Alamet savaşında ilk kan Misfits Gaming'e gitti. Pozisyondan daha fazla skor çıkmadı ve takımlar olaysız bir şekilde dağıldı. Mifistis Gaming erken ve orta oyunda doğru hamleleri yapan taraftı. Rakip hataları iyi değerlendirerek belli başlı açıklar yakaladılar. Tabii Rogue hemen pes etmedi. Özellikle Finn ve Hans Sama ön plana çıkarak takım savaşlarını taşıdı. Misfits bu ikiliye bir çözüm üretemeyince maçtan koptu. Son savaşın kazananı Rogue, rakip Nexus'u yıktı ve seriyi noktaladı.