Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Evil Geniuses, FlyQuest’i mağlup ederek bir üst tura çıktı!

Evil Geniuses, FlyQuest’i mağlup ederek bir üst tura çıktı!

Evil Geniuses, LCS 2020 Bahar Mevsimi Play-off ilk turunda FlyQuest'i 3-1 ile geçerek üst turda Cloud9'ın rakibi oldu.

1. Maç

Santorin'in alt koridora yaptığı baskına üst koridordan V1per da Işınlan'la katılınca ilk kan FlyQuest'e gitti. Erken oyun kısmen sakin geçti. FlyQuest ufak da olsa bir üstünlük yakaladı ve bunu değerlendirmek isteyip Baron denedi. Pozisyona iyi kapanan Evil Geniuses rakibinin hatasını çok iyi değerlendirdi. Bu noktadan sonra maçı tek eline alan EG, Bang ve Jiizuke'nin agresif oyunlarıyla üstünlüğünü pekiştirdi. Maç 30 dakikada sonlandı ve EG seride 1-0 öne geçti.

2. Maç

Jiizuke orta koridorda Ezreal oynadı. Alamet savaşında ilk kan Evil Geniuses'a gitti. Yapılan kaotik savaşta FlyQuest 5 skor alırken EG 3 skorla yetindi. Fly orta koridorda Jiizuke'nin Ezreal seçimini cezalandırdı ve İtalyan oyuncuya adeta nefes aldırmadı. Buna rağmen savaşların galibi EG oldu. Doğru pozisyonları bulan ekip altında öne geçti ve Ornn'u iyi kullandı. Baron'u da alan Evil Geniuses aradaki farkı iyice açtı ve son savaşı da kazanarak seride 2-0 öne geçti. 

3. Maç

EG benzer bir kompozisyona yöneldi ve yine orta koridor Ezreal seçti. Svenskeren'ı ormanda yakalayan Santorin ve Solo ilk kanı aldı. Erken oyunda baskıyı kuran ekip bu sefer rakibine fazla kaynak bırakmamaya çalıştı. Jiizuke'nin ellerindeki Ezreal erken ve orta oyunda yine hedef oldu ve oyundan kısmen düştü. Ejderleri toplayan FlyQuest savaşları kazandı. Rüzgarı arkasına alan ekip PowerOfEvil'ın başarılı Azir oyunuyla seriyi 4. maça uzatmayı başardı.

4. Maç

Alt koridorda çıkan kaotik savaşta ilk kan Svenskeren'a gitti. Evil Geniuses alt koridorda FlyQuest'i rahatsız etmeye devam etti ve bu sayede erken oyunu kazandı. İlginç bir stratejiyle çok erken dakikalarda alt koridora 4 ve 5 kişilik baskınlar yapıldı. Orta oyunda savaşlar yakın geçti. Jiizuke'nin ellerindeki Taliyah çok etkili oldu ve EG Baron'u aldı. Fly yine de kolay pes etmedi ancak tabii bu direniş bir yere kadar sürdü. Son savaşı kazanan Evil Geniuses, maçı ve seriyi bitirerek bir üst turda Cloud9'ın rakibi oldu.

Photo Credit: Evil Geniuses