Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rockstar Games satışları rekor kırdı!

Rockstar Games satışları rekor kırdı!

Red Dead Redemption 2 satışları toplamda 24 milyonu, Grand Theft Auto V satışları ise toplamda 110 milyonu aşarak firmaya yeni rekorlar kırdırdı.

Take-Two Interactive firmasını pek bilmiyor olabilirsiniz, bu gayet normal. Aslında, bu firma sektörde çok yakından tanıdığımız iki firmanın üst kuruluşu: Rockstar Games ve 2K.

Take-Two Interactive firması, Bioshock, Borderlands, Civilization, Mafia, Grand Theft Auto, Max Payne, NBA2K gibi başarılı oyun serilerinin asıl sahibidir. Firma, aynı zamanda The Elder Scrolls serisinin başarılı oyunu Oblivion’ın oyun dağıtıcılığını da üstlenmiştir.

Bu üst kuruluş, geçtiğimiz aylarda sona eren dördüncü çeyrek satış sonuçlarını açıkladı. Net olarak 539 milyon dolar kazanan şirket, bir önceki yılın aynı döneminde 450.3 milyon dolar kazanmıştı. Bu tabloya bakınca 100 milyon dolar gibi büyük bir artış görülüyor.

Grand Theft Auto V’in satın alma ve indirme sayısı, dünya genelinde 110 milyona ulaştı. Red Dead Redemption 2’nin satın alma ve indirme sayısı ise dünya genelinde 24 milyonu geçti. Kısacası, oyunun son aylarda bile satış rekorları kırdığını söylemek mümkün. Take-Two Interactive, oyunun beklenenden daha iyi sattığını kendisi de belirtti. Bunların yanı sıra, Red Dead Redemption 2 Online’ın Temmuz ayından önce Beta versiyonundan oynanabilir duruma getirileceğini de öğrendik. Red Dead Redemption 2, şu anda PlayStation 4 ve Xbox One’da oynanabiliyor. Ancak bilgisayarda oynamak isteyen kitle de azımsanacak gibi değil.

Oyun, 2 yıl gibi çok da kısa olmayan bir süre önce piyasaya sürülmüştü, yani kısa zaman içinde PC versiyonunda görürsek şaşırmayız. Sitemizde daha önceden yapmış olduğumuz Red Dead 2 PC’ye mi geliyor? başlıklı haberde oyunun PC sürümünün geliştirme aşamasında olduğuna dair sızdırılmış bilgileri paylaşmıştık.

 

Şimdiden 24 milyon indirme sayısını geçen Red Dead Redemption 2’nin PC sürümü piyasaya sunulursa Grand Theft Auto V’in satış rekorunu geride bırakabilir mi? Rockstar Games hayranlarının ve takipçilerinin, Red Dead Redemption serisini Rockstar Games’in yaptığı en iyi oyun serisi olarak nitelendirdiğini düşünürsek, Grand Theft Auto V’in satışını geçemese bile zorlayacağına kesin gözüyle bakılıyor. Oyunun PC sürümü sunulursa, biz de bu sorunun cevabını görmek için bekleyeceğiz.