Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Mortal Kombat film serisi yeniden çekiliyor

Mortal Kombat film serisi yeniden çekiliyor

Yeni bir Mortal Kombat filmi geliyor!

En son filminin üzerinden bir hayli zaman geçen Mortal Kombat serisinin yeni bir film ile geri döneceği açıklandı. Doğrulama son dönemdeki filmlerin popüler noktası olan Güney Avustralya’dan geldi. Hem de Güney Avustralya Devlet Başkanı Steven Marshall tarafından duyuruldu. Eski filmlerde beklentiye ulaşılamadığı için ara verilen seride ne olacağı merak konusuydu. Yapılan açıklamalar doğrultusunda ise yeni filmin bir baştan çekim (reboot) olacağı ve eski seri ile de hiçbir bağlantısı olmayacağı öğrenildi.

Eski filmlerin çekildiği tarihlerde olan özel efektler ve çekim tekniklerini düşünürsek, serinin yeniden çekilmesi bize göre yapılacak en doğru hamle olacak. 

Oyuncu kadrosundan hiçbir isim açıklanmamış olsa da filmi kimin yöneteceği paylaşıldı. Çok sevilen ve popüler filmler arasında yer alan Aquaman’in yönetmenliğini yapmış olan James Wann Mortal Kombat’ın yönetmenliğini yapacak isim olarak duyuruldu. Filmin çekimlerinin ne zaman başlayacağı veya hangi tarihte vizyona gireceğiyle ilgili henüz bir bilgi yok. 

Yepyeni bir şekilde izleyiciye sunulacak olan bu seride “Cole Turner” isminde Philadelphia’lı bir boksörle karşılacak olmamız ve senaryonun bu karakter etrafında şekilleneceği, edinilen önemli bilgiler arasında. Kano, Sonya Blade, Raiden gibi karakterlerin de yeni Mortal Kombat filmlerinde yer alacağı kesinleşmiş durumda.