Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games’ten çarpıcı dengeleme!

Riot Games’ten çarpıcı dengeleme!

League of Legends, oyununun biricik kedisi Yuumi PBE sunucusunda birkaç değişikliğe uğradı.

Riot Games geliştirici ekibi, Yuumi’nin dürten destek rolünü klasik can veren işlevsel destek rolüne dönüştürdü. Yani artık ünlü kedi koridorda yüksek hasarlar vurmak yerine, koridor partnerinin canına can katacak.

 Yuumi’nin Sinsi Atış (Q) yeteneğinin mana değeri yükseltilirken, verdiği hasar oranı yüzde 45’ten 30’a indirildi. Aynı zamanda yeteneğin atış süresi  3 saniyeden 2 saniyeye düşürülürken, havada kaldığı sürece kazandığı hasar oranı da arttırıldı.

Bu temel hasar yeteneklerinin yanı sıra Sen ve Ben! (W) yeteneği de elden geçirildi. Kullanılan şampiyona verdiği hasar katkısı arttırılırken artık bu yetenek engellendiğinde otomatik olarak 5 saniye bekleme süresine girecek şekilde değiştirildi. Ayrıca bu da yetmezmiş gibi yeteneğin gerçekleştirilme süresi 0.2 saniye arttırıldı ve aynı zamanda engellenebilir hale getirildi. En kritik yanı iste bu yetenek artık Işınlan büyüsü atan şampiyonlarda çalışmıyor. Unutmayın eğer koridor arkadaşınız bir yere ışınlanıyorsa onunla gidemeyecek ve maalesef koridora kendiniz yürümek zorunda kalacaksınız.

Sen ve Ben! (W) yeteneğinde yapılan bu değişiklikler şampiyonumuz Yuumi’yi daha durgun bir şampiyon haline getirecek. Diğer bir deyişle artık kedimiz saldırganlığı kırılmış daha defansif oynamak zorunda kalan bir kedi haline gelecek. Aynı zamanda Işınlan özelliğinden faydalanamaması da cabası. Yeteneklere gelen değişiklikler ne kadar büyük etki edecek gibi görünmese de aslında şampiyonumuzun tüm doğası değişecek gibi görünüyor.

Bu kadar şeyden sonra ise iyi haber artık şampiyonmuzun Dokuz Can (pasif) ve Çıldırrr (E) güçlendirilecek ve aynı zamanda mana kazanma etkisi getirilecek.

Çıldırrr (E) yeteneği ise kapsamlı bir değişikliğe gidecek. Artık bu yetenek yük biriktirmeyecek ve 12/11/10/9/8 saniyelik bekleme süresine (yetenek seviyesine bağlı olarak) sahip olacak. Aynı zamanda uygulandığı hedefi güçlendirdiği süre 2 saniyeden 3 saniyeye çıkarılacak ve yetenek gücü başına iyileştirme oranı da yüzde 10’dan 30’a yükselecek. Ayrıca hedefe uyguladığı minimum iyileştirmesi 60’tan 230’a yükseltilirken, hedefe kazandırdığı ekstra saldırı birinci seviyede yüzde 25’ten yüzde 45’e yükseltilecek. Geliştirici ekibi bu güçlendirmeleri hedefe uygulanan hareket hızını yüzde 25’ten yüzde 15’e düşürerek dengeleyecek.

Yani özetlemek gerekirse, vadinin yırtıcı kedilerinden olan Yuumi artık daha çok destek olacağı konu hasardan iyileştirmeye yönelecek gibi görünüyor. Büyük ihtimalle hasar grafiklerinde dibi görecekken iyileştirme grafiklerinin bir numarası olacak tıpkı Soraka ve Sona gibi.

Bu değişiklikler şampiyonumuzun oyun stiline büyük etki edecek gibi dursa da unutmayalım ki bu değişiklikler hala test aşamasında ve geçici. Resmi değişiklikten önce üzerinde bazı oynamalar gerçekleşebilir.