Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Riot Games logosunu değiştirdi

Riot Games logosunu değiştirdi

2006 yılında Kaliforniya merkezli olarak kurulan Riot Games, Türkiye’de özellikle League of Legends turnuvalarında boy gösteren bir oyun yapım ve dağıtım şirketidir. Bu şirket, kurulduğu gün itibarıyla aynı logoyu kullanıyor olsa da bugün bu tabuyu yıktı ve güne yeni logosuyla başladı.

Kaliforniya merkezli oyun yapımcısı ve dağıtımcısı olan şirket Riot Games, bugün yaptığı değişiklikle hem sosyal medya takipçilerinin hem de markayı tanıyanların dikkatini çekti. Kurulduğu günden beri aynı logoyu kullanan ve artık insanların aşina olduğu marka simgesi ile tanınan şirket, bu tabuyu yıkarak yeni bir logoyla takipçilerinin dikkatini çekti. Uzun yıllardır kullandığı logo, marka isminin üzerinde görünen bir yumruk vardı. Ancak bugün itibarıyla daha sade, daha basit görünümlü bir logo kullanılıyor. Yeni logoda, kırmızı arka plan üzerinde yer alan beyaz yumruk simgesi yer alıyor.

2006 yılından beri kullanılan logo

Yeni logo

Önce Twitter hesabında değişen logo dikkat çekti, ardından şirketin İnsan Kaynakları yetkilisi Mel “Swimbananas” Capperino-Garcia, markanın yeni logosunu Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla ilan etti. Gelen tepkiler ise olumlu ve olumsuz olarak iki gruba ayrılıyor. Bazı kişiler eski logoyu tercih ettiklerini belirtirken bazı kişiler bu konuda daha olumlu yorumlarla öne çıkıyor. Şirketin, logoyu değiştirdiğini değil modern hale getirdiğini düşünen kişiler ise bu konuda olumlu yorum yapan kitlenin içinde yer alıyor.