Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rift Rivals’da ikinci gün tamamlandı

Rift Rivals’da ikinci gün tamamlandı

Rift Rivals 2018’de bölgemizin de yer aldığı grupta ikinci gün maçları karşılaşmaları tamamlandı. İlk maçımızı GMB’ye karşı verdik. Early game odaklı oyunumuzun dinamiklerine yüklenen GMB skor çıkarmakta hiç de zorlanmadı. 31 skorun çıktığı mücadelede ekibimi sadece 4 skora imza atabildik. İkinci maçımızda ise yüzümüz gülmeye başladı. RB’nin geniş oyununa karşı koyamayan GAM riftten adeta silindi ve grup puanımızı 2’ye yükselttik. Üçüncü maçımızda TJ ile oynadık. Genel olarak gidip geldiği maçta Baron piti dışında rakibe kurduğumuz yeme yem olduk ve maçın kontrolünü rakibe teslim ettik. Günün kapanışında ise MSI 2018’in rövanşı; EVOS vs. SUP ekranlardaydı. Bambaşka bir erken oyun sergileyen ekip puan durumu gereği grubun en heyecanlı maçını oynadı. Draftı öncelerine nazaran başarılı bir komp kurarak geçiren SUP aldığı galibiyet ile bölgelerin puanını eşitlemiş oldu ve tiebrakelerin kapısını açtı.

Bölge finalistini belirlemek için seri başı sistemi sonucu TCL olarak direk finale yükselirken EVOS ve GMB yarı final maçı oynadı ve GMB ezici kompu ile finalde RB’nin karşısına çıktı. Diamond’ın ellerinde yücelen Sejuani ultileri karşısında temsilcimiz maalesef yanıt veremedi. Freeze’in Draven’ı ise beklenen güç patlaması yaklayamadı ve LCL finale adını yazdıran ilk bölge oldu.

TCL ve VCS ise ikinci finalist olabilmek için yarın maç oynayacak. İki bölgede son sıraya geçen YC ve VK kozlarını paylaşacak. Kazanan diğer bölgenin ikincisi ile, buradan galip ayrılan ise bir üst sıradaki takımla oynayacak. Maçlar saat 13.00’da başlayacak.