Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ghost Poro ve Zombie Ward değişiyor

Ghost Poro ve Zombie Ward değişiyor

8.14 PBE notlarından bahsedilen potansiyel rune değişiklikleri duyuruldu. Daha çok jungler ve supportlar tarafından tercih edilen zombie ward ve ghost poro runeleri artık daha agresif. Hakimiyet 3’te yer alan iki rune, seçildiğinde bundan böyle şampiyona farklı özellikler kazandırıyor.

Eski Zombie Ward size rakibin wardunu kırdıktan sonra yerine bir zombie ward koyuyordu. Hâlâ bu özelliğini koruyan rune, şampiyona rakbin wardunu kırdıktan sonra seviyeye bağlı olarak 30 – 90 bonus büyü hasarı veriyor. Ghost Poro ise artık daha işlevsel. Bir çalıya girdikten sonra mevcut trinketiniz ghost poro’ya dönüşüyor ve runeü böylelikle kullanabiliyorsunuz. Runeün bir diğer özelliği ise poro veya siz bir rakip bölgedeyseniz seviye odaklı 5-20 adaptive hasar kazanıyorsunuz. Playmaker supportlar için rune havuzu genişliyor demek yanlış olmaz.

Bir diğer büyük değişiklik ise teleporta geldi. Kaotik metada adcler tarafından da tercih gören teleportun bekleme süresi 300’ten 360 saniyeye yükseltildi ve iptal edilme durumunda azaltılmış bekleme süresi ise kaldırıldı. Bu değişikliğin özellikle adc oyuncularının tp abuselamasını baltamak adına yapıldığını belirtelim.

Tüm bu değişikliklerin haftaya gelmesi beklenirken rune değişikliklerinin iptal olasılığı olsa da teleportun böyle bir şansı olmadığını yineleyelim.