Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rift Rivals Bölge Analizleri 1: VCS

Rift Rivals Bölge Analizleri 1: VCS

Geçen sene birincisi düzenlenen ve Riot Games’in bölgeler arası rekabeti arttırmak istediği Rift Rivals’da geçen sene Rusya bölgesi ile karşılaşmış olup 1907 Fenerbahçe’nin ezici bir şekilde şampiyonluğu ile kupayı ülkemize getirmiştik. Bu sene ikincisi düzenlenecek olan Rift Rivals’da geçen seneye ek olarak Vietnam ligi takımlarıyla da karşılaşacağız. Temsilcilerimiz Bahçeşehir Supermassive, Royal Bandits ve BeykentUni YouthCREW’in karşılacakları rakiplerimizi hep beraber kısaca inceleyelim.

VCS EKİPLERİ

Geçen mevsimi ilk üçte tamamlayan EVOS, GAM ve Vikings ile yüzleşeceğiz. Bölge olarak EVOS ve GAM ile daha önce karşılaşsak da Vikings ile ilk randevumuz olacak. İşin ilginç tarafı ise bu ekiplerin hiçbiri üst sıralamaya oynayamıyor olması. Henüz daha ilk haftanın tamamlandığı Vİetnam’da lider FFQ’nun bir hayli gerisinde olan takımlar 6., 7. Ve 8. sıralara yerleşmiş durumda. Bu durumun yegâne nedeni ise takımların geleneksel metadan uzaklaşamamış olmaları. Kaotik metanın takımları zorladığı ligin ilk haftalarında Vietnam ekiplerinden sadece GAM’ın 1 puana sahip olması işlerin Vietnam cephesinde ne denli gittiğini gözler önüne seriyor.

1) EVOS ESPORTS
Çok yakından tanıdığımız ve 2018 MSI’da temsilcimiz Bahçeşehir Supermassive’i eleyerek bir üst tura çıkan Evos Esports takımı burada sergilediği performans ile 2 galibiyet alarak bölgesine Worlds Grup aşamasından bir slotu garantilemişti.

Kendi ligleri VCS’nin geride kalan ilk haftasında oynadığı iki maçta da galibiyete ulaşamayan Evos ekibinin bu performansını Rift Rivals’ta da sergileyip sergilemeyeceği merak konusu. Kadrosunda Stark ve Yijin gibi dikkat etmemiz gereken yetenekli ve tanınan oyuncuları barından Evos ekibinin kadrosu ise aşağıdaki şekilde:

Üst Koridor: Phan “Stark” Công Minh
Ormancı: Nguyễn “YiJin” Lê Hải Đăng
Orta Koridor: Đoàn “Warzone” Văn Ngọc Sơn
Alt Koridor : Nguyễn “Slay” Ngọc Hùng
Destek: Lê “RonOP” Thiên Hàn
Yedek Orta Koridor : Trương “Beyond” Vĩnh Thanh

Normal şartlar altında en çok dikkat etmemiz gereken takım olan Evos’un bu metaya nasıl ayak uydurduğuna Rift Rivals’a yakından şahit olacağız. Yine de en güçlü rakiplerimizden biri olan Evos Esports şuan için Rift Rivals’ın favorilerinden. Stark ve YiJin için özel önlem alınmadığı takdirde tekrardan bizim için sorun çıkarabilirler.

2) GIGABYTE Marines
Yaptıkları meta dışı seçimleri, Worlds ve MSI’da aldıkları galibiyetleri ile Vietnam bölgesinin en tanınan takımı olan GAM Levi ve Optimus takımdan ayrıldıktan sonra geçen mevsim finale çıkmasına rağmen şampiyonluğu EVOS Esports’a kaybetmişti. Eski kadrosundan sadece deneyelimli destek oyuncusu Archie’yi tutan GAM’ın bu deneyimsiz ve yeni kadro ile başarılı olma ihtimali az görünüyor. Yine de şuanki metanın GAM için biçilmiş kaftan olduğunu söyleyebiliriz.
Üst Koridor: Trần “Kiaya” Duy Sang
Ormancı: Nguyễn “Spot” Phan Đình Khôi
Orta Koridor: Đỗ “Blazes” Đình Sang
Alt Koridor: Nguyễn “Zin” Tuấn Thọ
Yedek Alt Koridor: Nguyễn “Noway” Vũ Long
Destek: Trần “Archie” Minh Nhựt

Yeni kurulan bu ekibin temsilcilerimiz için bir eskisi kadar büyük bir tehlike oluşturduğunu düşünmüyorum. Kendi oyunumuzu oynayabildiğimiz sürece özellikle Bahçeşehir Supermassive olmak üzere ligimizin takımlarının GAM’a karşı galibiyet alma ihtimali yüksek.

3) Vikings Gaming
Ultimate Esports ekibinin slotunu satın alarak VCS’ye katılan Vikings Gaming ekibi destek oyuncusu CBL hariç tüm kadrosunu diğer bir rakibimiz olan GIGABYTE Marines’e kaptırdı. Şuan için tecrübesiz bir kadroyla mücadele eden ve Evos gibi kendi liginde ilk haftada 2 mağlubiyet alan VK’nın Rift Rivals’ta da alt sıralarda yer alması ihtimaller arasında.

Üst Koridor: Nguyễn “Hani” Tuấn Phát
Ormancı: Lê “Upin” Hoài An
Orta Koridor: Phan “Opg1” Hoàng Tài
Alt Koridor : Vũ “Beeone” Tuấn Phi
Destek: Nguyễn “CBL” Võ Thành Luân
Yedek: Phạm “Beo” Vũ Khánh Toàn

(Yazar: Ramazan Şen – Flank Esports)