Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rick Fox’un espor macerası CBS dizisi oluyor

Rick Fox’un espor macerası CBS dizisi oluyor

Deadline’ın haberine göre CBS, eski LCS ekiplerinden Echo Fox’un kurucularından Rick Fox’un espor macerasını komedi dizisine çeviriyor. Dizinin yapımcıları ise Kapital Entertainment ve Warner Bros. TV olacak.

Henüz dizisinin ismi belirsiz olsa da konusu oldukça açık: Oğluyla bağ kurmak adına espor organizasyonu alan emekli NBA oyuncusu Rick Fox’un macerası.

2015 yılında Gravity Gaming’i satın alarak sektöre dahil olan Rick Fox, büyük bir başarı elde edememesine rağmen sektörün içine fazlasıyla girmesi ve takıma yansıttığı tutkusuyla topluluğun sempatisini kolaylıkla kazanmayı başarmıştı.

Çıkan ırkçı email skandalının ardından yönetim kurulu tarafından organizasyondan çıkmaya zorlanan Rick Fox, bu konuda da topluluğun desteğini kazanmıştı.

Riot Games, Echo Fox’u LCS slotunu satmaya mecbur bıraksa da belirlenen zaman diliminde bu gerçekleşmedi. Riot ise sürece dahil olarak satışın Evil Geniuses’a yapılmasına olanak sağladı.

Bu, League of Legends’ın ekranlarda ilk yer alışı olmayacak. Daha önce HBO dizisi olan Ballers’ta da LoL ekranlara taşınmıştı.