Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Redemption POA lig düştü!

Redemption POA lig düştü!

Sezon başında BalKhan'ı trasnfer eden CBLOL temsilcisi Redempiton POA, ligin son haftasında son sıradan kurtulamadı ve ligden düştü.

Hatrı sayılır bir League of Legends kitlesine sahip olan Brezilya'da normal sezonun sonu yaklaştı. Ligde son hafta oynanıyor ve bazı senaryolar yavaş yavaş kesinleşiyor. Play-off'lara kalmayı garantileyen Vivo Keyd ve Flamengo Esports'un dışında ligden düşmesi kesinleşen Redemption POA kaderi belli olan takımlar arasında yer alıyor. POA bu mevsim şu zamana kadar çıktığı 19 maçta sadece 5 galibiyet alıp 14 mağlubiyet gördü.

Sezon başında Galatasaray'dan ayrılan Koreli ormancı BalKhan ve bir başka Koreli oyuncu Patrick ile anlaşmaya varan Redemption POA, kağıt üstünde fena olmayan bir kadro kurdu. Bu iki ismin çevresine Nyu, Krastyel ve BocaJR geldi. Lige iyi bir başlangıç yapan POA çıktığı ilk 2 maçı kazanarak başarılı olabilecek potansiyelde olduğunu gösterdi. Tabii bu 2 galibiyetin ardından üst üste 7 mağlbiyet alan ekip ligin son sırasına demir attı. Bu süreçte kadroda bazı değişiklikler oldu ancak sonuç yine de düzelmedi.

BalKhan sezonun neredeyse ortasında yedeğe çekildi ve yerini Brezilyalı ormancı Sephis'e bıraktı. Sephis de takımın kötü gidişatına dur diyemedi ve Redemption POA son haftada ligden düştü. Brezilya formatına göre ekip direkt olarak BRCC'ye düşecek. Normal sezonda son sıranın bir üstü yani 7. sıraya yerleşen ekip ise düşmemek için BRCC ikincisiyle oynayacak.

BalKhan geçtiğimiz günlerde ülkesine dönmüştü. O haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Photo Credit: Redemption POA