Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Legacy Esports, OPL Split 1 şampiyonu oldu!

Legacy Esports, OPL Split 1 şampiyonu oldu!

Finalde Dire Wolves'u 3-1 ile geçen Legacy Esports, OPL Split 1 şampiyonu olmayı başardı.

OPL Split 1 normal sezonunda göze çarpan iki takım vardı. Legacy Esports ve Chiefs Esports Club. Bu ekiplerden Legacy normal sezonda 18 galibiyet alırken Chiefs 17 galibiyet almayı başardı. Play-off'larda ise farklı biraz farklı bir senaryoyla karşlaştık. Ligin dominant takımı Legacy Esports finale çıkmayı başarırken Chiefs, yarı final eşleşmesinde Dire Wolves'a kaybetti fe final hakkını yitirdi. Şampiyonluk serisinde ise gülen taraf Legacy Esports oldu. Dire Wolves'u 3-1 ile geçen ekip kupaya uzandı.

Legacy Esports normal sezonda aldığı 18 galibiyet 3 mağlubiyetle bu yılın favorisi olarak görülüyordu. Bölgenin köklü organizasyonu daha önce 2016 yılında iki kez final oynamış ancak bu tarihten sonra düşüşe geçmişti. 2020 sezonuna fırtına gibi başlayan ekip taraftarlarına yeniden ümit verdi.

Dire Wolves ise normal sezonda aldığı 12 galibiyet 9 mağlubiyetle 3. sırada yer aldı. Play-off'larda Chiefs Esports Club'a mağlup olan ekip Lower Bracket'a düştü ve burada önce ORDER mücadelesini, ardından ise Chiefs'le oynadığı rövanşı kazandı ve finale yükseldi. Finalin kazananı 3-1'lik skorla Legacy Esports oldu.

Legacy normal şartlarda MSI Ön Elemeleri'nde mücadele edecekti ancak etkinlik iptal edildiği için bu mümkün olmayacak. MSI'ın iptali hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Photo Credit: Legacy Esports