Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Red Dead 2 PC’ye mi geliyor?

Red Dead 2 PC’ye mi geliyor?

Oyun ve teknoloji dünyasında, lansmanlardan ve duyurulardan önce gerçekleşen sızdırmalar alışık olduğumuz şeyler. Kimi zaman beklentilerimizi yükseltip bizleri daha da heyecanlandırdığını bile söyleyebilirim. Bu seferki bilgi sızdırma olayı istemeden olmuşa benziyor, çünkü profil sahibi tarafından düzenleme yapılmış, o kısım bilgilerden silinmiş ve artık erişilemez durumda. Geriye sadece tahmin yürütmemizi sağlayan ekran görüntüleri var.

Haber LinkedIn’de, 2010-16 yılları arasında Rockstar’da fizik programlama görevinde bulunan Nan Ma’nın “Üzerinde çalıştığı oyunlar” başlığıyla RDR 2’nin PC, PS4 ve XB1 platformlarında gösterildiği açıkça görülüyor. Firma tarafından henüz bir açıklama yapılmasa da çıkışından bu yana neredeyse 2 sene geçmiş olan oyunun, PC platformuna geleceği uzun zamandır konuşulan ve beklenen bir şeydi.

Nan Ma, daha önceden 6,5 yıl boyunda Rockstar Games’in Toronto ofisinde Max Payne 3 ve GTA V gibi oyunlar için çalışmış. Her ne kadar şu anda Future Immersive adında bir şirkette CEO olarak çalışıyor olsa da LinkedIn profilinde verdiği referanslar güvenilirliğini kanıtlıyor.

Daha önceden 4Chan adlı internet sitesinde, oyunun PC sürümünün Nisan ayında çıkacağı dedikoduları yayınlasa da, Rockstar Games’in resmi yayın organları tarafından yalanlanmıştı. Ayrıca belirsiz bir kaynak tarafından oyunun PC sürümünün çalışır bir vaziyette çekilmiş videosu yayınlanmıştı. Ancak sadece grafik ayarları gösteriliyordu. Şu an için sadece PC versiyonun çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor. Tarihlerle ilgili söylentilerse devam ediyor. Görünen o ki GTA V Online’ın başarısı firmayı memnun etmiş 🙂