Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Razer’ın küçük mouse modelinin ardından ”mini klavyesi” tanıtıldı

Razer’ın küçük mouse modelinin ardından ”mini klavyesi” tanıtıldı

Daha küçük oyuncu ekipmanları karşımıza çıkmaya başladı. Razer, her tipten oyuncuya seslenmek adına yeni bir seri duyurdu. Bu serinin ilk ekipmanı olan oyuncu faresi Razer DeathAdder V2 Mini olarak adlandırılmıştı. Şimdi ise Razer Huntsman Mini adlı klavye modelini duyurdu.

Kadın oyuncuların donanımları satın almasıyla birlikte pek çok şirket kadınlara yönelik ürünler çıkartmaya başladı. Bunlardan birisi olduğunu tahmin edebileceğimiz Razer'ın ''mini'' serisi aslında sadece kadınlara değil, aynı zamanda küçük ellere sahip kişilere de sesleniyor. 

Oyuncu faresinde mevcut olan ürünü küçülterek karşımıza çıkan Razer şimdi de, şirketin optik klavyeli Huntsman serisi mekanik klavyelerine mini serisini ekliyor. Huntsman Mini şık olduğu kadar portatif de duruyor. 

Razer Huntsman Mini, normal klavyelerden yüzde 60 oranında daha küçük ve bu da elbette ok tuşları, gezinme tuşları ve sayısal tuş takımını ortadan kaldırdığı anlamına geliyor.

Klavyede yalnızca numaralar ve harfler yer alıyor. Klavyede yaşanan bu yüzde 60 küçülmenin nedeni ise ürünün daha az yer kaplaması, daha pratik bir kullanım olduğu söyleniyor. 

Huntsman Mini, optik anahtarları kullanmaya devam edecek bunun yanında şirketin ses ve his üzerinde geliştirdiğini söylediği silikon uçlar sayesinde daha iyi ses performansının beklenmesi gerektiği söyleniyor.