Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six Karakterleri

Rainbow Six Karakterleri

Tom Clancy’s Rainbow Six serisinin 2015 yılında piyasaya giren sürümü Siege’de teröristler ve anti teröristler arasındaki mücadeleyi konu alıyor. Bu mücadelede her birinin görevi ve özelliği farklı karakterler bulunuyor. Sizler için karakter incelemeleri serisini hazırladık ve ilk karakterimiz ise terörist takımında yer alan Sledge.

Tam adı Seamus Cowden olan 35 yaşındaki Sledge, John O’groats, İskoçya yerlisi bir karakter olarak oyunda yer alıyor. Heybetli görünümü ve atletikliğiyle 1998’de 20 yaş altı İskoçya Ulusal Rugby Team’de kaptanlık yaparak başarılı bir süreç yaşadı. Kamu hizmeti arzusuyla 18 yaşındayken orduya katılma kararı alan Sledge, 5 yılın ardından S.A.S (Special Air Service)’te işe başladı. 

Sledge, kendisiyle özdeşleşen balyozuyla takviyesiz duvar gibi yapıları kırarak anti teröristlerin alanlarına girme, yeni mücadele alanları yaratma konusunda usta bir karakterdir. Oyunda kırdığı yapıların herhangi bir yerinden düşmanların karşısına beklenmedik çıkışları ile baskın bir saldırı rolüne sahiptir.  Ayrıca takımın ihtiyaç duyduğu anlarda açtığı yeni yollarda saldırı desteği rolünü de üstlenen Sledge’in balyozu dışında kullandığı ekipmanlar ise şu şekildedir:

Tüfek kategorisinden L85A2 ve 591A1

İkincil silahlarda hafif makineli kategorisinden MAC11, tabanca kategorisinden 9226

Diğer işlevsel ekipmanları ise el bombası ve ses bombasıdır.

Rainbow Six: Siege oyununda kontrolü ve işlev kullanma açısında basit bir karakter olan Sledge oyuna yeni başlayanlar için de uygun karakterlerden biri olarak görülüyor. Ancak bir duvarı, kapıyı, camı  ya da benzer bir takviyesiz yapıyı kırmak için mesafe bırakılmalıdır. Çünkü mesafesiz kırma çabası karakteri yaralayabilir hatta verdiği hasara göre öldürebilir. Bu sebeple belli bir mesafe bırakarak yandan vurmak balyozu doğru bir hamle olacaktır.  Çok yönlü olan balyoz, anti teröristlerin ekipmanlarını yok edebilir, ters kayaların arkasında pusuya yatmış düşmanın vereceği hasardan korunmak için kayaya bir geçit açabilir. Bunlar dışında bombalar ve balyozu birlikte kullanmak da güçlü bir öldürme oranına sahip olabilmektedir. Örneğin, alanda düşman olduğu biliniyor ancak hamle yapılamıyorsa el bombası attıktan sonra balyoz ile hamle yapılması düşmanın kesin ölümüyle sonuçlanacaktır.