Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Rainbow Six karakterleri Blackbeard, Valkyrie ve Castle

Rainbow Six karakterleri Blackbeard, Valkyrie ve Castle

Rainbow Six Siege oyununda yer alan operatörler (karakter) serimizde bu hafta saldırı takımnda Blackbeard, savunma takımından ise Valkyrie ve Castle’a yer verdik.

Blackbeard

Bellevue, Washington’da doğup büyümüş olan karakterin tam adı Craige Jenson’dır. Genç yaşlarda Navy SEAL’a katılmaya karar veren ve bu hedef için çok çaba sarf eden Blackbeard, burada kendini hem fiziksel hem de mental olarak geliştirebileceğini düşünüyordu. Navy SEAlL ordusuna katılmasının ardından düşündüğü gibi de oldu ve kendini oldukça geliştirdi. Saldırı takımında yer alan Blackbeard’ın kendisiyle özdeşleşen silahının kendi kalkanı vardır ve böylece birincil silahına ekstra bir koruma kalkanı eklemek durumunda kalmaz. Bu kalkan, silahın kullanımı sırasında görüş açısını engellemeyecek şekilde şeffaf olarak tasarlanmıştır, mermilere ve tehlikeli nesnelere karşı yüksek bir koruma sağlar. Böylece, operatör tek bir ekipman ile iki işlevi yerine getirebilir.

Valkyrie

Dövmeleri ile tanıdığımız operatörün asıl adı Meghan J. Castellano’dur ve Oceanside kökenlidir. 32 yaşındaki karakter, Naval İstihbarat Bürosu’nda çalışırken Navy SEAL eğitimlerine kabul edilen ilk kadın olarak adından bahsettirmiştir. Bunun için tam odaklı şekilde ne gerekiyorsa yapmış ve görevine başlamıştır. Blackbeard’ın aksine savunma takımında yer alan Valkyrie, oyun içinde eşsiz bir ekipman kullanarak düşman takım hakkında istihbarat topluyor ve bu doğrultuda yapılacak hamleleri belirlemede takımına büyük katkı sağlıyor. Ayrıca takım arkadaşlarının ve kendisinin görüş açılarının olmadığı noktalarda “Black Eye” adlı kamerayı yönlendirerek rakip takımı görüntüleyip hamlelere karşı hazırlıklı olunmasına avantaj sağlıyor. Black Eye’ın Valkyrie’nin üçüncü gözü olduğunu da söyleyebiliriz.

Castle

Asıl adı Miles Campbell olan 36 yaşındaki karakter, Sherman Oaks’da doğmuş ve büyümüştür. FBI’da iki yıl görev aldıktan sonra SWAT’a transfer olan Castle, Rainbow Six’te Valkyrie gibi savunma takımında yer alıyor. Güçlendirilmiş barikatlar yaparak rakiplerini engelleyebilen karakter bunun için kendisiyle özdeşleşen UTP1-Universal Tactical Panel ekipmanını kullanıyor. Kullandığı diğer ekipmanları ise şu şekilde sınırlandırabiliriz:

Birincil silahlar: UMP45 ve M1014

İkincil silahlar: 5.7 USG ve M45 MEUSOC

Diğer ekipmanlar: Kurşun geçirmez kamera ve yüksek etkili bomba