Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri F1 New Balance Esports Series tam 500.000 dolar dağıtacak

F1 New Balance Esports Series tam 500.000 dolar dağıtacak

  • F1 New Balance Esports Series, 3.sezonu için tam 500.000$'lık ödül havuzuyla geri dönüyor.
  • Genişletilmiş sezon bu sene daha uzun bir çevrimiçi eleme periyodu içerecek. Aynı zamanda bu yılın ilerleyen dönemlerinde 4'sü düzenlenecek olan canlı yarışma da F1 Esports severlerle buluşacak.
  • Formula 1, bu yılın sonuna doğru en iyi sürücelerin 2020’s Pro Draft’a otomatikman katılmalarını sağlayacak Çin Şampiyonası’nı da düzenleyecek.

Codemasters ve F1’in açıkladığı üzere bu seneki F1 New Balance Esports Series daha uzun süren bir takvime sahip olacak ve ödül havuzu genişletilecek.

3.sezon, 8 Nisan'da PlayStation 4, Xbox One ve PC için daha uzun bir çevrimiçi eleme turu ile başlayacak. En iyi oyuncular Temmuz ayında gerçekleşecek olan canlı Pro Draft'a davet edilecek ve burada Formula 1 organizasyonları takımları için yeni sürücüler seçecek.

Sezon içerisinde önceki senelerden farklı olarak bu sefer 4 etkinlik düzenlenecek. 4.etkinlik, diğer etkinliklerde de olduğu gibi Gfinity partnerliğinde Eylül ve Aralık ayları arasında gerçekleşecek. Ayrıca geçen sezon 200.000$ olan ödül havuzu bu sene 500.000$’a yükseltildi. 

Formula 1 Satış Genel Müdürü Sean Bratches, “Geçen sezon, resmi takımların ilk kez organizasyonda yer alması ve rekor izleyici rakamları ile F1 için oldukça önemli bir yıldı. 2019 sezonuna girerken F1 büyümekte olan espor sektörünün ön saflarında yer alacaktır. Bu alandaki potansiyel, hem ticari bir fırsat olarak hem de daha önemlisi sporun, yeni nesil motor sporları hayranları ile etkileşime girmesinin bir yolu olarak son derece heyecan verici.

“Espor dünyasında katlanarak büyümeye kararlıyız ve bunun sonucunda 2019 sezonu bizim için daha da iyi olacak. Ödül havuzunu iki katından fazlasına ulaştırdıktan sonra, organizasyona daha fazla yetenek kazandırmayı ve yükselişimizi devam etmeyi planlıyoruz.”

via: esportsobserver