Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri Ragner resmi olarak Galatasaray’da

Ragner resmi olarak Galatasaray’da

Geçtiğimiz sezon Dark Passage takımında yer alan yetenekli üst koridor oyuncusu Ragner, 1 hafta önce yaptığımız haberde bahsettiğimiz gibi Galatasaray Espor’a transfer oldu. Transfer haberi, 23 Mayıs 2019 tarihinde, saat 19:05’de sarı kırmızılı kulübün resmi sosyal medya hesaplarında duyuruldu ve böylelikle transfer resmiyete kavuşmuş oldu.

 

 

Transferin gerçekleşmesine engel olan ve bu denli uzamasına sebebiyet veren olayı henüz bilmiyoruz. Daha önce yaptığımız haberlerde de belirtmiş olduğumuz, Ragner ve Galatasaray yönetiminin anlaşmış olduğu gerçeği, resmi ağızlardan edindiğimiz bilgilerle tekrar doğrulanmış oldu. Galatasaray Espor’a yakınlığıyla bilinen Vadinin Aslanları grubu, Yaklaşık 20 gün öncesinden Ragner ile Galatasaray Espor’un anlaştığını, ancak Dark Passage kulübü ile henüz bir anlaşmaya varılmadığını belirtmişti. Galatasaray Espor’da yetkili bir kişi ise şakayla karışık bir biçimde, Ragner transferinin çok sancılı geçtiğini, öyle ki taraftarların gaming evini bile basacaklarından korktuklarını belirtti. Öyle ki taraftarlar Galatasaray Espor’un sosyal medyada yaptıkları her paylaşımın altında Ragner ve yine haberlerimizde bahsetmiş olduğumuz Galatasaray Espor forması giymeye yakın olan Dumbledoge veya Japone transferinin duyurulmasını istediklerini yazıyorlardı. Koça özel olarak yapılan mentionlar da Galatasaray sosyal medya ekibinin canına tak etmiş, taraftarların gösterdikleri aşırı tepkiyi esprili bir dil ile göstermek için  şu görseli hazırlamışlardı.

 

 

Fakat, transfer sürecinde sabırsız olan sadece taraftarlar değildi. Ragner de isminin, anlaştığı takımla duyulmasını sabırsızlıkla bekliyordu. Öyle ki yine haberlerimizde belirttiğimiz gibi Galatasaray ve isminin geçtiği her gönderimi Twitter’da favoriye alıyor, koç ile etkileşimde bulunuyor, hatta taraftarların transfer haberlerini bile retweet yapıyordu. Ragner’in de Galatasaray Espor'a gelmek için bu derece istekli olması, taraftarı da son derece ateşledi. 23 Mayıs tarihine kadar Galatasaray Espor takipçileri, tıpkı iftar vaktini bekler gibi her akşam saat 19:05’te kulüplerinden gelecek olan açıklamayı bekliyorlardı. 

 

 

Transfer haberini, Galatasaray Espor'un resmi sosyal medya hesaplarından daha önce duyurmamız, hayranlar arasında daha heyecanlı bir bekleyiş oldu. Duyurduğumuz ilk gün, yani 24 Mayıs tarihinde kulübün resmi hesaplarından hiçbir açıklama yapılmadı. 25 Mayıs sabahı ise Ragner, hayranlarından gelen bu gönderiyi Twitter hesabında retweet yaparak kendisinin de bekleyişte olduğunu gösterdi ve heyecanı artırdı.

 

Neyse ki sancılı süreç bitti ve bu mevsim nereye gideceği en çok merak edilen oyunculardan biri olan Ragner, resmi olarak duyuruldu. Duyurulduktan hemen sonraki gün yani 24 Mayıs tarihinde Galatasaray Espor’un "gaming house"una geçeceğini kaynağımıza bildirdi.