Flank Esports - Yeni Nesil Espor Medyası
Espor Haberleri G2 Perkz: “Riot Games, Rift Rivals’ı kaldırmalı.”

G2 Perkz: “Riot Games, Rift Rivals’ı kaldırmalı.”

Riot Games, Rift Rivals etkinliğinin tarihini açıkladı ancak gördük ki herkes bu etkinlik için heyecanlı durumda değil. En dikkat çeken isim, G2 Esports’un oyuncusu Luka “Perkz” Perkovic oldu. Perkz, Riot Games’in Rift Rivals turnuvasını kaldırması gerektiğini söyledi.

Rift Rivals turnuvasıyla ilgili olumsuz düşüncelerini dile getiren G2 Esports oyuncusu Perkz, Twitch yayını sırasında şu cümleleri kurdu:

“Açıkçası Rift Rivals’ı bundan daha az umursayamazdım. Bu turnuvanın sezon içinde bir yeri olduğunu düşünmüyorum, bu yüzden Riot Games bu turnuvayı kaldırmalı.”

Son dönemde, League of Legends takımları Mid-Season Invitational (MSI) turnuvası için Asya’ya gitmişti. Turnuvanın ilk yarısı Ho Chi Minh City’de gerçekleşmiş, yarı final ve final aşaması ise Taipei’de düzenlenmişti.  G2 Esports, yarı final aşamasında SK Telecom T1’i mağlup ettikten sonra,  Bo5 formatında oynanan final karşılaşmasında Team Lİquid ile mücadele etti. Yarı finalde, Invictus Gaming’i eleyerek finale yükselen TL, G2 karşısında çok hızlı bir mağlubiyet aldı ve 0-3 skorla finalden mutsuz ayrılan takım oldu.

Yaz Sezonu’na 7 Haziran’da merhaba diyecek olan takım 2 hafta gibi bir boşluğa sahip. Rift Rivals ise LEC’in dördüncü haftasında, 27 ile 29 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek. Los Angeles’ta LCS Studios’ta düzenlenecek olan turnuvaya G2 katılım sağlayacak. Ancak Perkz’in açıklamasından sonra G2 adına turnuvanın nasıl geçeceği merak konusu oldu, çünkü kazanmak da pek umurunda değilmiş gibi görünüyor.